mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Cadillac dla VIP-a

Cadillac dla VIP-a

Kultowy już niemal samochód na amerykańskim rynku luksusowych limuzyn. Kiedyś mówiono o nim "kochaj albo rzuć" - i zgodnie z tą zasadą ma swoich zagorzałych fanów i wrogów.

Cadillac dla VIP-a

Na AutoVIP Opera, odbyła się polska premiera Cadillaca STS. Sport Touring Sedan, bo takie jest rozwinięcie tajemniczego akronimu w nazwie, tłumaczy jakie zastosowanie samochodu mieli na myśli inżynierowie z General Motors, do którego należy marka. Auto ma bogatą tradycję na lokalnym rynku - jest między innymi następcą luksusowego auta mafii, Seville, a teraz wraz z ekspansją do Europy także i Polscy klienci będą mieli możliwość wyboru rzucającego się w oczy sportowego sedana.

Niestety, nie tak jak w europejskich odpowiednikach tej samej klasy, w Cadillacu STS mamy do wyboru jedynie silniki benzynowe. I są to duże jednostki V6 i V8. Pierwszy to 3.6-litrowiec z systemem zmiennych faz rozrządu i mocą maksymalną 275 KM.

Drugi, to aż 325-konna salonka dla piątki, napędzana typowym dla takich aut zza "wielkiej wody" silnikiem V8 NorthStar. Ten model można dodatkowo wyposażyć w układ 4x4 z terenowego SRX tej samej marki. Wewnątrz - cóż - każdy musi sam ocenić monumentalną stylistykę.


TU specjalna galeria zdjęć z polskiej premiery Cadillaca STS

Więcej informacji na temat marki i modelu:

Rasa V: STS i XLR

Mały SUV Cadillaco-Saab

Bertone dla Cadillaca

Baby Caddy w Europie

Komentuj:

~helena 2006-08-31

fajne autka tylko za bardzo wycudowane ale moga być:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.