mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Cała gama elektrycznych Renault

Cała gama elektrycznych Renault

Już za dwa lata w sprzedaży pojawią się pierwsze elektryczne samochody Renault. Bardzo prawdopodobne, iż będzie to od razu kilka modeli, gdyż we Frankfurcie mieliśmy możliwość obejrzenia aż cztery prototypowe pojazdy tej marki z napędem elektrycznym.

Cała gama elektrycznych Renault

Renault razem ze swoim partnerem, Nissanem, będą dążyć do zdobycia czołowej pozycji w segmencie producentów aut o zerowej emisji. Cztery zaprezentowane na Salonie we Frankfurcie samochody koncepcyjne z napędem elektrycznym stanowią zapowiedź gamy modeli, które znajdą się w ofercie Renault poczynając od 2011 roku.

Twizy Z.E. Concept to czterokołowy pojazd mogący przewieźć dwie osoby, siedzące jedna za drugą. Napędzany jedynie silnikiem elektrycznym o mocy 15 kW i momencie obrotowym 70 Nm, zapewniającym odpowiednią elastyczność, nie emituje do atmosfery CO2. Jego możliwości w zakresie przyspieszania w ruchu miejskim i podmiejskim są porównywalne z osiągami jednośladów.

Zoe Z.E. Concept to auto również o zerowej emisji CO2 z napędem w 100% elektrycznym. Specjalny dach zapewnia optymalne działanie klimatyzacji i dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię zwiększa zasięg pojazdu. Wystrój wnętrza można dostosować do upodobań użytkownika. System klimatyzacji, który znacznie wykracza poza zwyczajową kontrolę temperatury, posiada trzy funkcje: nawilżania powietrza, funkcję detox oraz rozpylanie zapachów w celu zapewnienia pełnego komfortu użytkowników. Dzięki trzem trybom ładowania zapewnia pełną mobilność.

Renault Fluence Z.E. Concept to już przedstawiciel rodzinnych aut, ale również napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym. Napęd ten zapewnia zasięg 160 km i posiada trzy tryby ładowania akumulatora: standardowy w czasie od 4 do 8 godzin, szybki – przez 20 minut i natychmiastowy w ciągu 3 minut poprzez system wymiany akumulatora Quickdrop.

Kangoo Z.E. Concept opracowane na bazie Renault Kangoo jest przykładem samochodu o zerowej emisji przeznaczonego dla firm. Kangoo Z.E. Concept jest wyposażone w silnik elektryczny o mocy 70 kW osiągający moment obrotowy 226 Nm i akumulator litowo-jonowy. Odpowiedni design i optymalne wykorzystanie energii pozwoliły na ograniczenie jej zużycia przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu komfortu. Auto dysponuje również licznymi funkcjami informacyjnymi zapewniającymi prostą, sprawną i interaktywną obsługę samochodu.

 

 


Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA...

Premiery 2018-09-11

Zerowa emisja – B-klasa F-CELL

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.