mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Całkiem nowa Mazda

Całkiem nowa Mazda

Już 28 lutego na specjalnym pokazie zamkniętym dla VIPów, a dzień później na konferencji prasowej zadebiutuje trzecia generacja sportowej MX-5. W kolejnych dniach genewskich targów motoryzacyjnych zobaczą ją wszyscy zwiedzający.

Całkiem nowa Mazda

Nowa wersja kultowego roadstera, będzie kolejnym samochodem zbudowanym według dość enigmatycznie brzmiącej idei Zoom-Zoom. Samochody produkowane przez Mazdę, realizujące tę koncepcję mają być kwintesencją przyjemności z jazdy i sportowego ducha. Firma realizuje ją poprzez zastosowanie wysokoobrotowych silników rotacyjnych Wankla (w części modeli) i świetne trzymanie się nawierzchni. Ostatnią realizacją tego podejścia było wdrożenie do produkcji modelu 6 MPS, którego europejska wersja również zadebiutuje w Genewie.

Natomiast MX-5 w nowych szatach prezentuje o wiele bardziej ostry charakter niż jej poprzedniczka i pierwsza wersja. Na razie co prawda nie są dostępne żadne oficjalne zdjęcia odkrytego z maskowania modelu, ale na tym prezentującym zakamuflowany samochód, wyraźnie widać monstrualną "dziurę" w masce. Służy ona do usprawnianie przepływu powietrza przez układ chłodzenia co sugeruje większy i mocniejszy silnik pod spodem.

Poczekamy, pojeździmy, zobaczymy - do marca.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.