mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Całkiem nowe Durango

Całkiem nowe Durango

Rosnące zapotrzebowanie na samochody z segmentu SUV (sport utility vehicle) oraz ogromna konkurencja spowodowały, że również Dodge Durango został poddany całkowitej odmianie.

Całkiem nowe Durango

Zaprojektowany od podstaw Dodge Durango w niewielkim stopniu przypomina swojego poprzednika. Jest sporo większy: 18 cm dłuższy, 7,5 cm szerszy oraz 8 cm wyższy. Powoduje to, iż Durango jest jednym z największych aut w swojej klasie. Zwiększone wymiary zewnętrzne zapewniają więcej miejsca oraz komfortu wewnątrz pojazdu. Przede wszystkim więcej przestrzeni jest na nogi, biodra oraz głowę. Podstawowymi cechami nowowprowadzonego modelu mają być również ulepszone właściwości jezdne, wykorzystanie najnowszej technologii w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz bardziej ekonomiczne zużycie paliwa.
Nowy Dodge trafi na rynek z trzema silnikami. Będą to standardowy V-6 3.7-litrowy o mocy 210 KM oraz dwa większe: V-8 4.7-litrowy i całkiem nowy 5.7-litrowy silnik HEMI Magnum V-8. Ulepszone właściwości jezdne to zasługa przede wzystkim nowego podwozia, które w połączeniu z nowymi silnikami mają zapewnić przyjemną i cichą jazdę nie tylko na drogach. Kierowca do wyboru ma także m.in. kurtyny powietrzne obejmujące swym zasięgiem wszystkie trzy rzędy siedzeń, automatyczną klimatyzację dostosowującą się do zmiennych warunków pogodowych, po raz pierwszy zastosowany w Dodge otwierany dach. Dostęp do tylnych siedzeń jest ułatwiony poprzez szeroko otwierane tylne drzwi (84 stopnie). Ostatni rząd siedzeń jest składany co znacznie zwiększa pojemność pakowną auta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport