mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Całkowicie nowa B-klasa

Całkowicie nowa B-klasa

B klasa, choć należy do niezwykle popularnego segmentu modeli kompaktowych, nigdy nie należała do najlepiej sprzedających się Mercedesów. Być może nowa generacja tego modelu, która już niebawem pojawi się na drogach, zmieni tę sytuację. Premiera światowa nowej B-klasy oczywiście już we wrześniu na wystawie samochodowej we Frankfurcie.

Całkowicie nowa B-klasa
Nowa generacja Mercedesa klasy B mierzyć będzie 4.359 mm długości, 1.786 mm szerokości oraz 1.557 mm wysokości. Jak łatwo sprawdzić, auto będzie teraz o prawie 9 cm dłuższe, a jednocześnie o 5 niższe. Zmienią się dość znacząco proporcje nowej B-klasy, co wydatnie powinno przyczynić się do tego, że nie będziemy już utożsamiać tego modelu z minivanami, a właśnie z segmentem C. Zmiana zewnętrznych wymiarów znacząco wpływa także na poprawę warunków aerodynamicznych. Bardziej opływowe kształty spowodowały, że nowa klasa B ma teraz jeden z najlepszych współczynników oporu powietrza (0,26), a po doposażeniu auta w pakiet Eco Technology współczynnik ten obniża się nawet do 0,24.

Niższe nadwozie spowodowało również, że kierowca siedzi bliżej nawierzchni drogi (nawet o 86 mm), co ciekawe jednak, ma on teraz większą możliwość regulacji fotela w kierunku góra-dół. Opcjonalnie B-klasa będzie dostępna z systemem Easy-Vario-Plus, który pozwala przeorganizować nieco wnętrze auta, pozwalając na transport większych gabarytowo przedmiotów. Przesuwana o 140 mm tylna kanapa pozwala zmieniać wielkość bagażnika od standardowych 488 do 666 litrów.

W nowej klasie B pojawią się także nowe jednostki napędowe. Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z układem wtrysku bezpośredniego będzie dostępny w dwóch wersjach - B 180 o mocy 122 KM oraz B 200 rozwijający moc 156 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi odpowiednio 200 i 250 Nm i jest w obu wariantach dostępny już od 1.250 obr/min.

Również całkowicie nową jednostką jest czterocylindrowy diesel, który stanowi rozwinięcie znanych już motorów z C- oraz S-klasy. W przypadku kompaktowego Mercedesa zmniejszono pojemność silnika do 1,8 litra. Wariant B 180 CDI rozwija moc 109 KM, zaś B 200 CDI - 136 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi odpowiednio 250 Nm (od 1.400 obr/min) i 300 Nm (od 1.600 obr/min).

Nowe w nowej generacji klasy B będą także skrzynie biegów. Dwusprzęgłowa, 7-stopniowa przekładnia 7G-DCT ma zapewnić komfort przekładni automatycznych, przy jednoczesnej szybkości działania skrzyń manualnych. Standardem jednak będzie, również nowa, 6-biegowa skrzynia manualna.

Ciekawostką jest, że jako wyposażenie dodatkowe można zamówić w nowej B-klasie sportowe zawieszenie, obniżone jeszcze o kolejne 20 mm w stosunku do standardowych ustawień. W wyposażeniu znajdziemy ponadto układ start&stop oraz system pomagający uniknąć kolizji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando