mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Całkowicie nowy Mercedes ML

Całkowicie nowy Mercedes ML

W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego SUV-a ML, który może wyznaczać standardy w swojej klasie.

Całkowicie nowy Mercedes ML

Samochód do sprzedaży ma wejść w kwietniu 2012 roku. Mercedes skrzętnie podkreśla, że wprowadzi do nowego modelu nowego czterocylindrowego diesla, który ma wyznaczyć nowe standardy ekonomii w swojej klasie. ML250 Bluetec będzie miał jednostkę o pojemności tylko 2,1 litrwa z pdwójnym doładowaniem, co pozwoli na osiągnięcie mocy 213 koni mechanicznych. Dzięki siedmnostopniowej automatycznej skrzyni biegów, systemowi start-stop i układem odzyskiwania energii podczas hamowania, jednostka będzie mogła średnio spalić 5,9 l / 100 km, czyli o 28% lepiej niż w aktualnym ML300 CDI.

To także oznacza niższą emisję CO2 do atmosfery - 158 g/km oraz teoretycznie dużo większy zasięg z 95 litrowym zbiornikiem - nawet 1450 kilometrów.

Innymi jednostkami będą 350 Bluetec (3.0 diesel V6, 256 KM) i oczywiście 63 AMG (5.5 V8, 538 KM). Hybryda, czyli ML300 Hybrid, wejdzie do sprzedaży pod koniec 2012 roku i będzie łączyła w sobie wspomnianego 2,1 litrowego diesla z 22 konnym silnikiem elektrycznym. Źródła Mercedesa informują, że w stosunku do zwykłego ML250 Bluetec, hybryda będzie spalała średnio o 2,5 litra na 100 kilometrów mniej.

Od strony wizualnej, nowa generacja ML jest bardzo podobna do poprzednika, obecnie oferowanego. Identyczna bryła nadwozia, jednak z innymi detalami - nowy grill, reflektory przednie, zupełnie nowe światła tylne, inne przetłoczenie klapy bagażnika i kształty, które nawiązują do całej oferowanej obecnie gamy Mercedesa. Długość samochodu - 4.804 mm, szerokość - 1.926 mm, wysokość - 1.796 mm. BMW X5, dla porównania, jest 24 mm dłuższe, 16 mm szersze, ale już 19 mm niższe.

Wnętrze to już całkowicie nowy Mercedes. Deska rozdzielcza także wspólna z najnowszymi wcieleniami różnych modeli marki, kierownica o kształtach jak poprzednia, jednak różniąca się znacząco, duże połacie drewna na desce, nowe zegary, nowy system multimedialny COMMAND i, w wysokich wersjach wyposażenia, wielkie ilości skóry tam, gdzie się tylko da.

Nie ma jeszcze informacji dotyczących cen samochodu, ale będą się one plasowały zapewne podobnie jak poprzednika.

 


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Klasa M oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.