mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Castagna Landaulet: Retro Rolls

Castagna Landaulet: Retro Rolls

Mediolański producent unikatowych samochodów Castagna na Salonie Samochodowym w Genewie przedstawi swój najnowszy projekt o nazwie Landaulet. Luksusowy samochód jest wizją Rolls-Royce'a w stylu Retro i nawiązuje do modelu Landaulet z 1929 roku.

Castagna Landaulet: Retro Rolls
Płytę podłogową na której oparto karoserię „Retro-Rolls’a“ zapożyczono od Porsche Cayenne. Dla zoptymalizowania konstrukcji została jednak ona nieco skrócona. Castagna Landaulet wyposażona została w bardzo mocny silnik V12 o mocy aż 800 KM. Moc dystrybuowana jest na wszystkie, cztery koła.

Zabiegi z płytą podłogową znalazły swoje odzwierciedlenie także w karoserii, bowiem Castagna Landaulet jest mieszanką auta z segmentu SUV i Coupe. Całość pozostaje jednak wierna legendzie z lat dwudziestych ubiegłego wieku – modelowi o nazwie Isotta Fraschini Tipo 8A.

Przy konstruowaniu auta zrezygnowano całkowicie z montażu słupków B, dlatego też tylna para drzwi została zamocowana na słupkach C umożliwiając ich otwarcie w stylu Syrenowych „kuro-łapek”. Dla zwiększenia komfortu i prestiżu istnieje możliwość złożenia szklanego dachu.
Tematy w artykule: Castanga Landaulet

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic