mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Castagna Landaulet: Retro Rolls

Castagna Landaulet: Retro Rolls

Mediolański producent unikatowych samochodów Castagna na Salonie Samochodowym w Genewie przedstawi swój najnowszy projekt o nazwie Landaulet. Luksusowy samochód jest wizją Rolls-Royce'a w stylu Retro i nawiązuje do modelu Landaulet z 1929 roku.

Castagna Landaulet: Retro Rolls
Płytę podłogową na której oparto karoserię „Retro-Rolls’a“ zapożyczono od Porsche Cayenne. Dla zoptymalizowania konstrukcji została jednak ona nieco skrócona. Castagna Landaulet wyposażona została w bardzo mocny silnik V12 o mocy aż 800 KM. Moc dystrybuowana jest na wszystkie, cztery koła.

Zabiegi z płytą podłogową znalazły swoje odzwierciedlenie także w karoserii, bowiem Castagna Landaulet jest mieszanką auta z segmentu SUV i Coupe. Całość pozostaje jednak wierna legendzie z lat dwudziestych ubiegłego wieku – modelowi o nazwie Isotta Fraschini Tipo 8A.

Przy konstruowaniu auta zrezygnowano całkowicie z montażu słupków B, dlatego też tylna para drzwi została zamocowana na słupkach C umożliwiając ich otwarcie w stylu Syrenowych „kuro-łapek”. Dla zwiększenia komfortu i prestiżu istnieje możliwość złożenia szklanego dachu.
Tematy w artykule: Castanga Landaulet

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.