mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Caterham AeroSeven Concept odsłonięty

Caterham AeroSeven Concept odsłonięty

Podczas tegorocznego Grand Prix Singapuru marka Caterham, która w stawce F1 posiada swój własny zespół zaprezentowała nowy model koncepcyjny, którego pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku z początkiem przyszłego roku. Oto AeroSeven Concept.

Caterham AeroSeven Concept odsłonięty
Caterham zapowiadał juz kilka dni temu AeroSeven, mówiąc, że to pierwsze drogowe auto, które zostało opracowane przez połączenie sił wszystkich działów skupionych pod marką Caterham, włączając w to ludzi i inżynierów z zespołu Caterham F1 Team.

Stylistyka nowego samochodu to wspólne wysiłki zespołu projektowego złożonego z projektantów Caterham Technology & Innovation oraz jednego z głównych postaci w Caterham F1 Team, Johna Iley'a. Dwumiejscowy drogowy bolid to kolejny model, który wejdzie do segmentu zapoczątkowanego przez KTM X-Bowa. Przód auta to szeroka maska oraz osłonięta przednia część mająca na celu choć w niewielkim stopniu upodobnić AeroSeven do drogowych pojazdów. Duże wloty powietrza swój rozmiar zawdzięczają zastosowaniu jedynie reflektorów diodowych.Patrząc na auto z boku można dostrzec podobieństwo do samochodów, które do tej pory produkował Caterham. Tak naprawdę auto wygląda jak model Seven z dołożonym do niego body kitem.

Pod karoserią pracuje silnik spełniający wymagania normy Euro6 konstrukcji Forda. Jednostka bazująca na silniku Duratec dostarcza 240 KM mocy i pozwala na osiągnięcie maksimum mocy przy 8500 obr./min. Pierwszą setkę auto osiąga w czasie 4 sekund. Dwulitrowy motor połączono z sześciobiegową skrzynią, za pomocą której moc trafia na koła tylne. Zawieszenie typu pushrod zostało oparte o doświadczenia zespołu F1 Caterhama.

Na pokładzie AeroSeven znajdziemy nowy wyświetlacz, który pokazuje wszystkie parametry drogowego bolidu - prędkość, bieg oraz ustawienie hamulców jak i poziom oleju. Z kolei wyścigowa kierownica została wyposażona w przyciski trybu "Road", "Flash-to-Pass" oraz znany z bolidów F1 przycisk "Pit Lane Speed", który załącza ograniczenie obowiązujące w boksach. Jako domyślne ustawienie auto posiada tryb Race. Po wciśnięciu trybu Road, zmienia się charakterystyka silnika zmniejszając moc i auto staje się bardziej spokojne. Nowy model będzie produkowany w fabryce Caterham Cars mieszczącej się w Dartford w Wielkiej Brytanii.


Podobne wiadomości:

Spyker B6 Venator Spyder concept: debiut w...

auto motor i sport 0000-00-00

Opisywany jest jako unikalna kompozycja "dziedzictwa, osiągów i ekskluzywności" - w wersji produkcyjnej trafi na rynek już w przyszłym roku.

Renault samodzielnie stworzy sportowe auto Alpine

Renault samodzielnie stworzy sportowe auto...

Aktualności 2014-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.