mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera

Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera

Camaro zrzuciło dach na lato i prezentuje się fantastycznie. Elegancka linia kabrioletu w połączeniu z mocnymi silnikami to świetna kombinacja i można żałować, że Chevrolet przestał się interesować polskim rynkiem.

Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera
Chevrolet Camaro niedawno zadebiutował w swoim szóstym wcieleniu, które jest  ewolucją stylistyczną w stosunku do "piątki", ale pod względem technicznym to duży skok naprzód. Auto jest przede wszystkim znacznie lżejsze i to samo dotyczy wersji kabriolet - kuracja odchudzająca dała efekt prawie 100-kilowej redukcji masy, co w połączeniu z silnikami o mocy od 275 do 455KM na pewno da mnóstwo radości z jazdy, także bokiem do osi jezdni. Podstawowy motor ma pojemność 2 litrów, ale już mocniejsze lepiej pasują do charakteru Camaro: 3,6 V6 ma 335KM, a 6,2 V8 455KM.

Chevy mocno chwali się konstrukcją dachu nowego kabrioletu. Płócienną "czapkę" można zrzucić nawet zdalnie, za pomocą przycisku na kluczyku, a jeśli zachce nam się otworzyć dach w trakcie jazdy to możemy to zrobić nawet do prędkości 48km/h. Do tego konstruktorzy stworzyli specjalną metalową pokrywę dla złożonego dachu, która automatycznie go przykrywa po otwarciu. Sam dach wykonano z wielu warstw materiałów izolujących kabinę od hałasu zewnętrznego i wysokiej temperatury, np. w słonecznej Kalifornii.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.
Odgadnij model Odgadnij model