mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera

Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera

Camaro zrzuciło dach na lato i prezentuje się fantastycznie. Elegancka linia kabrioletu w połączeniu z mocnymi silnikami to świetna kombinacja i można żałować, że Chevrolet przestał się interesować polskim rynkiem.

Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera
Chevrolet Camaro niedawno zadebiutował w swoim szóstym wcieleniu, które jest  ewolucją stylistyczną w stosunku do "piątki", ale pod względem technicznym to duży skok naprzód. Auto jest przede wszystkim znacznie lżejsze i to samo dotyczy wersji kabriolet - kuracja odchudzająca dała efekt prawie 100-kilowej redukcji masy, co w połączeniu z silnikami o mocy od 275 do 455KM na pewno da mnóstwo radości z jazdy, także bokiem do osi jezdni. Podstawowy motor ma pojemność 2 litrów, ale już mocniejsze lepiej pasują do charakteru Camaro: 3,6 V6 ma 335KM, a 6,2 V8 455KM.

Chevy mocno chwali się konstrukcją dachu nowego kabrioletu. Płócienną "czapkę" można zrzucić nawet zdalnie, za pomocą przycisku na kluczyku, a jeśli zachce nam się otworzyć dach w trakcie jazdy to możemy to zrobić nawet do prędkości 48km/h. Do tego konstruktorzy stworzyli specjalną metalową pokrywę dla złożonego dachu, która automatycznie go przykrywa po otwarciu. Sam dach wykonano z wielu warstw materiałów izolujących kabinę od hałasu zewnętrznego i wysokiej temperatury, np. w słonecznej Kalifornii.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.