mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet Camaro ZL1

Chevrolet Camaro ZL1

Chevolet zaprezentował nowy model - Camaro ZL1 w wersji cabrio. Samochód zadebiutuje podczas targów samochodowych Los Angeles Auto Show w przyszłym miesiącu. Nowa wersja na rok 2013 wejdzie do sprzedaży pod koniec roku 2012.

Chevrolet Camaro ZL1
Tak jak wersja coupe Camaro ZL1 będzie napędzane silnikiem 6,2l. Jednostka generować będzie moc 580 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący aż 754 Nm. Parametry te powodują, że będzie to najmocniejsze auto w swojej klasie. Auto ma dostarczać tych samych wrażeń co wersja coupe. Chevrolet chwali się, że Camaro ZL1 w wersji zamkniętej osiągnęło czas 7:41,28 sekund na Północnej Pętli.


Wersja cabrio otrzymała wzmocnione słupki A oraz wzmacnia w szybie przedniej. Zawieszenie ZL1 korzysta z trzeciej generacji systemu Magnetic Ride. Wszystkie cztery amortyzatory umożliwiają szybszą reakcję z tłumieniem na poziomie nawet 1000 razy na sekundę. Dzięki temu system jest wyjątkowo czuły na zmiany warunków drogowych. Samochód wyposażony jest w Performence Traction Management jak standardowe wyposażenie. Po praz pierwszy nowinka ta pojawiła się w Corvettcie ZR1. Komputer czuwa nad zawieszeniem, kontrolą startu, kontrolą trakcji oraz elektroniczną kontrolą stabilności aby zwiększyć wydajność przyspieszenia i jazdy w zakrętach.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.