mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet Camaro ZL1

Chevrolet Camaro ZL1

Chevolet zaprezentował nowy model - Camaro ZL1 w wersji cabrio. Samochód zadebiutuje podczas targów samochodowych Los Angeles Auto Show w przyszłym miesiącu. Nowa wersja na rok 2013 wejdzie do sprzedaży pod koniec roku 2012.

Chevrolet Camaro ZL1
Tak jak wersja coupe Camaro ZL1 będzie napędzane silnikiem 6,2l. Jednostka generować będzie moc 580 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący aż 754 Nm. Parametry te powodują, że będzie to najmocniejsze auto w swojej klasie. Auto ma dostarczać tych samych wrażeń co wersja coupe. Chevrolet chwali się, że Camaro ZL1 w wersji zamkniętej osiągnęło czas 7:41,28 sekund na Północnej Pętli.


Wersja cabrio otrzymała wzmocnione słupki A oraz wzmacnia w szybie przedniej. Zawieszenie ZL1 korzysta z trzeciej generacji systemu Magnetic Ride. Wszystkie cztery amortyzatory umożliwiają szybszą reakcję z tłumieniem na poziomie nawet 1000 razy na sekundę. Dzięki temu system jest wyjątkowo czuły na zmiany warunków drogowych. Samochód wyposażony jest w Performence Traction Management jak standardowe wyposażenie. Po praz pierwszy nowinka ta pojawiła się w Corvettcie ZR1. Komputer czuwa nad zawieszeniem, kontrolą startu, kontrolą trakcji oraz elektroniczną kontrolą stabilności aby zwiększyć wydajność przyspieszenia i jazdy w zakrętach.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Camaro – żywa legenda

auto motor i sport 0000-00-00

Bohater książek, piosenek, gier komputerowych i filmów - Chevrolet Camaro. Można go kupić u nas za 200 000 zł.

Z miłości do Camaro (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?