mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet T2X już w Europie

Chevrolet T2X już w Europie

Podczas brukselskiego salonu samochodowego, który odbywa się w dniach 10–22 stycznia, na rynku europejskim debiutuje koncepcyjny pojazd Chevrolet T2X.

Chevrolet T2X już w Europie

Chevrolet T2X to połączenie kompaktowego nadwozia samochodu sportowo-użytkowego z designem sportowego coupe. Model ten po raz pierwszy zaprezentowano szerokiej publiczności podczas salonu samochodowego w Seulu w 2005 roku, a obecnie pojawia się on w Europie.

Pojazd powstał w ośrodku stylistycznym GM Daewoo Design Center w Korei. "Ta zaskakująca koncepcja ukazuje możliwości naszego międzynarodowego zespołu konstruktorów"– mówi David Lyon, Dyrektor Wykonawczy ds. Designu w GM Asia-Pacific. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy po raz pierwszy pokazać
ją europejskiej publiczności. T2X ma ogromny potencjał i w produkcji może się niebawem znaleźć coś bardzo podobnego".

Chevrolet T2X powstał na bazie pokazowego modelu S3X, bazowego samochodu z klasy SUV, który zadebiutuje jako Chevrolet Captiva w trakcie salonu samochodowego w Genewie wiosną 2006 roku.

Nadwozie T2X ma mocny przód z pryzmatowymi reflektorami. Jego powierzchnie podkreślane są dynamiczną linią boczną, która wznosi się ku tyłowi. Dzięki rozstawowi osi, wynoszącemu 2.707 mm, sportowym przednim nadkolom i 20-calowym felgom wychodzącym poza obrys nadwozia, T2X prezentuje się bardzo atletycznie.

Ten czterodrzwiowy samochód o długości 4.320 mm i szerokości 1.856 mm nie posiada konwencjonalnych słupków środkowych, a jego tylne drzwi zawieszone są na zawiasach umocowanych z tyłu. W połączeniu z wysokością 1.666 mm znacznie ułatwia to zarówno dostęp pasażerom, jak i załadunek bagażu. Wygląd zewnętrzny uzupełnia zdejmowany szklany panel dachowy.

Górna część nadwozia w stylu coupe i mocny, funkcjonalny dół obecne są również wewnątrz. Praktyczne powierzchnie dolne kontrastują górną częścią o sportowym wyglądzie. Połączenie niebieskiego materiału z pomarańczowymi akcentami tworzy żywą i orzeźwiającą atmosferę.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Chevrolet T2x

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando