mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet (z) Malibu

Chevrolet (z) Malibu

Chevrolet w przyszłym roku rozpocznie walkę o klientów w segmencie aut premium przeciwko japońskiej Toyocie Camry. Skuteczną bronią w tym pojedynku ma być nowa generacja modelu Malibu (rok modelowy 2008), który już niebawem zostanie zaprezentowany na salonie samochodowym w Detroit.

Chevrolet (z) Malibu

Nowy Chevrolet Malibu został oparty na płycie podłogowej FWD Epsilon, która wykorzystywana jest również w budowie Pontiaca G6, Saturna Aura oraz Saaba 9-3. W porównaniu z tymi autami Malibu będzie jednak dysponować większym rozstawem osi co jest ukłonem w stronę większej przestrzeni wewnątrz pojazdu. Również w porównaniu z Toyotą Camry, produkt Chevroleta ma prezentować się znacznie okazalej.

W porównaniu z poprzednimi generacjami, nowe Malibu ma oferować także bardziej poukładane, funkcjonalne wnętrze. W modelu rocznikowym 2008 Chevrolet postanowił połączyć komfort w postaci wszędobylskiej skóry z małą dawką sportu sugerowaną okrągłymi zegarami. Nowa jest centralna konsola biegnąca przez środek auta do tylnych siedzeń.

Pod maską po amerykańsku. Bazowa wersja, która dostępna będzie z 4- lub 6-stopniową, automatyczną skrzynią biegów, wyposażona będzie w silnik czterocylindrowy o pojemności 2.4 l. i mocy 164 KM. Najbogatsza wersja otrzyma z kolei sześciocylindrową jednostkę o mocy 252 KM.

Więcej danych technicznych oraz ceny nowego Chevroleta Malibu producent poda przy okazji targów samochodowych w Detroit, które odbędą się na początku 2007 roku.

Czytaj więcej o targach NAIAS 2007 w Detroit

Dowiedz się więcej o marce Chevrolet


Podobne wiadomości:

NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

~cyb 2007-01-02

No nie Astry. To jest Vectra. Podobnie jak Saturn Aura.

~hmmmm 2006-12-29

coś mi się zdaje, że to kolejna wersja Astry III

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.