mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Chevrolet (z) Malibu

Chevrolet (z) Malibu

Chevrolet w przyszłym roku rozpocznie walkę o klientów w segmencie aut premium przeciwko japońskiej Toyocie Camry. Skuteczną bronią w tym pojedynku ma być nowa generacja modelu Malibu (rok modelowy 2008), który już niebawem zostanie zaprezentowany na salonie samochodowym w Detroit.

Chevrolet (z) Malibu

Nowy Chevrolet Malibu został oparty na płycie podłogowej FWD Epsilon, która wykorzystywana jest również w budowie Pontiaca G6, Saturna Aura oraz Saaba 9-3. W porównaniu z tymi autami Malibu będzie jednak dysponować większym rozstawem osi co jest ukłonem w stronę większej przestrzeni wewnątrz pojazdu. Również w porównaniu z Toyotą Camry, produkt Chevroleta ma prezentować się znacznie okazalej.

W porównaniu z poprzednimi generacjami, nowe Malibu ma oferować także bardziej poukładane, funkcjonalne wnętrze. W modelu rocznikowym 2008 Chevrolet postanowił połączyć komfort w postaci wszędobylskiej skóry z małą dawką sportu sugerowaną okrągłymi zegarami. Nowa jest centralna konsola biegnąca przez środek auta do tylnych siedzeń.

Pod maską po amerykańsku. Bazowa wersja, która dostępna będzie z 4- lub 6-stopniową, automatyczną skrzynią biegów, wyposażona będzie w silnik czterocylindrowy o pojemności 2.4 l. i mocy 164 KM. Najbogatsza wersja otrzyma z kolei sześciocylindrową jednostkę o mocy 252 KM.

Więcej danych technicznych oraz ceny nowego Chevroleta Malibu producent poda przy okazji targów samochodowych w Detroit, które odbędą się na początku 2007 roku.

Czytaj więcej o targach NAIAS 2007 w Detroit

Dowiedz się więcej o marce Chevrolet


Podobne wiadomości:

NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

~cyb 2007-01-02

No nie Astry. To jest Vectra. Podobnie jak Saturn Aura.

~hmmmm 2006-12-29

coś mi się zdaje, że to kolejna wersja Astry III

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.