mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Citroen C4 po kuracji

Citroen C4 po kuracji

4 lata obecności na rynku i blisko 900 tys. sprzedanych egzemplarzy. Chodzi tu o Citroena C4, który właśnie poddany został zmianom kosmetycznym. Premiera rynkowa pod koniec sierpnia podczas salonu samochodowego w Moskwie.

Citroen C4 po kuracji

Zmiany stylistyczne zewnątrz są jak zwykle drobne. Głównie dotyczą przedniej części samochodu. Jak podkreślają przedstawiciele Citroena, modernizacja dodała autu "elegancji, siły i dynamizmu". Nieznacznie zmieniło się również wnętrze kompaktowego Citroena. Zmiany dotyczą tapicerki, nowej faktury elementów wykończenia oraz obrotomierza umieszczonego w centralnej części deski rozdzielczej.

Nowa gama silników benzynowych obejmie dwa opracowane we współpracy z BMW. Silniki VTi o mocy 120 KM oraz THP dysponujący mocą 150 KM mają być bardziej oszczędne i ekologiczne, a przy tym zapewniać osiągi na znacznie wyższym poziomie.

Wśród jednostek wysokoprężnych uwagę zwraca silnik 2.0 HDi, który jest zapowiedzią przyszłej normy Euro 5 w tej kategorii. Zastosowanie nowych technologii (m.in. przykładowo ogumienia o bardzo niskim oporze toczenia) umożliwia zmniejszenie emisji CO2 do 120 g/km w silnikach HDi 92 i HDi 110 współpracujących z mechaniczną skrzynią biegów i ze sterowaną elektronicznie skrzynią BMP6.

Wśród wyposażenia Citroena C4 pojawił się drugi system nawigacji MyWay połączony z funkcją BluetoothR i możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 59 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C4 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C4

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

~s.glinda@chello.pl 2008-09-08

Posiadam ten samochód C4 SX Pack 16HDi 110KM od sierpnia 2007r. W swoim życiu posiadałem 14 róznych marek i typów samochodów muszę powiedzieć że to jest najleprzy samochód w tej klasie. Po prostu marzenie. Zyczę każdemu takiego samochodu bije o klasę wyższą inne samochody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.