mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Citroen C-Elysée oraz C4 L nowościami z Francji

Citroen C-Elysée oraz C4 L nowościami z Francji

Citroen przedstawił dwa nowe modele, które mają pomóc francuskiej marce w zjednaniu sobie klientów na całym globie. Przedstawiamy model C-Élysée oraz C4 L.

Citroen C-Elysée oraz C4 L nowościami z Francji
Citroen C4 L to pierwszy projekt centrum stylistycznego mającego swoją siedzibę w Szanghaju. Auto podkreślone zostało liniami nadwozia, które są jakby kontynuacja stylistyki w C4. Na swoim pokładzie ten model posiada m.in. bezkluczykowy dostęp, system nawigacji z dotykowym ekranem i kamerą cofania.

Pod maską znajdą się takie silniki jak choćby jednostka benzynowa 1.6 THP 155/170 dostępny na wybranych rynkach oraz silnik opracowany we współpracy z koncernem BMW, czyli silnik 1.6 VTi 135. Dla wszystkich jednsotek z gamy dedykowana jest nowa skrzyni biegów. Sekwencyjny automat o 6 przełożeniach. Auto na rynek chiński trafi do końca roku 2012, zaś na rynek rosyjski od pierwszej części roku przyszłego.

C-Élysée stylistycznie jest podobny do C4 L, auto charakteryzuje się wymiarami zewnętrznymi : długością 4.43 m, szerokością 1.71 m oraz wysokością 1.47 m. Rozstaw osi wynoszący 2.65 m zapewnia mu największy wynik w swojej klasie. W tym Citroenie znajdziemy bagażnik, którego pojemność wynosi 506 l.

Nowy model będzie dostępny w 7 kolorach nadwozia do wyboru, a każdy z nich będzie podkreślony chromowanymi detalami karoserii. Pod maską pracuje silnik 1.0 VTi o mocy 72 KM i momencie 110 Nm. Jednostka może współgrać ze skrzynią manualną bądź 5-biegową  przekładnią automatyczną. W ofercie znajdzie się również nowa jednostka 1.6 VTi 115 oraz silnik wysokoprężny 1.6 HDi 92.  

Auto w Europie pojawi się w sprzedaży pod koniec roku 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 59 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Citroen C-Elysee
Citroen C-Elysee
Cena podstawowa już od: 41 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

SUV-ów przybywa

auto motor i sport 0000-00-00

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando