mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Citroen Revolte: Hybrydowy rebeliant

Citroen Revolte: Hybrydowy rebeliant

Ostatnimi czasy w Citroenie droga do przyszłości prowadzi przez przeszłość. Na salonie samochodowym we Frankfurcie ta francuska marka zaprezentuje nową wizję kultowego modelu 2CV.

Citroen Revolte: Hybrydowy rebeliant

I choć nazwą nowy, koncepcyjny model zupełnie nie nawiązuje do legendarnej "kaczki", to kształtami już jak najbardziej. Citroen Revolte mierzy 3,68 m długości, napędzany jest technologią hybrydową i może być tankowany z gniazdka na prąd. Więcej detali na temat samej konstrukcji napędu dowiemy się już jutro, podczas dni prasowych targów IAA.Póki co wystarczyć muszą zdjęcia, które wreszcie przedstawiają w pełnej krasie projekt Citroena. Światła wykonane w technologii LED, linia boczna zapoczątkowana przez zaokrągloną maskę harmonijnie przechodzi przez środek samochodu (brak słupków B) i kończy się efektownie opadającym tyłem przy słupkach C. Kuper Revolte zaakcentowany został dodatkowo dyfuzorem, który ma zapewniać francuskiej kaczce XXI w. odpowiedni docisk do drogi.

Citroen Revolte może zabrać na pokład trzy dorosłe osoby i dziecko. Za miejscem kierowcy projektancki usytuowali coś na podobieństwo sofy. Zmieści się na niej kolejnych dwóch pasażerów. W miejscu gdzie zwykle znajduje się przedni fotel pasażera autorzy Revolte zamontowali obracany fotelik dziecięcy.

Wejście do wnętrza ułatwiają drzwi otwierające się do tyłu. Imponujące zestawienie kolorów wypełnia futurystycznie zaprojektowana kierownica i centralna konsola z dużym monitorem i ciekawie wykreowanymi narzędziami do obsługi samochodu.

 

 


Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.