mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Civic GX w sprzedaży

Civic GX w sprzedaży

American Honda Motor rozpoczęła w Kalifornii limitowaną sprzedaż detaliczną modelu Civic GX napędzanego gazem ziemnym oraz leasing urządzenia Phill do tankowania tego auta.

Civic GX w sprzedaży

Honda Civic GX jest najczystszym pojazdem spalinowym z licencją US EPA. Sprzedawana z urządzeniem do domowego tankowania oferować będzie najniższy koszt paliwa w przeliczeniu na kilometr. Urządzenie Phill produkowane przez firmę FuelMaker Corp. to przystępny cenowo sposób wygodnego tankowania pojazdu w domu. Leasing urządzenia Phill prowadzić będzie 17 autoryzowanych dealerów Hondy Civic GX California w San Diego, Los Angeles, Bakersfield, Sacramento i San Francisco.

Od 7 lat Hondy Civic GX sprzedawane były amerykańskim klientom flotowym dysponującym własnymi stacjami gazowymi. Niewielka ilość Hond GX trafiła w ręce klientów indywidualnych zaopatrujących się w paliwo na ogólnie dostępnych stacjach. Sprzedaż Civica GX połączona z leasingiem domowego urządzenia tankującego Phill umożliwia Hondzie poszerzenie grona odbiorców tego ultra-czystego modelu. Honda jest obecnie jedynym licencjonowanym producentem i sprzedawcą samochodów z napędem gazowym na terenie Ameryki Północnej.

Sedan Civic GX to funkcjonalny środek transportu dla czterech osób. Zasięg auta wynosi 320 – 354 km. Civic GX oferuje szereg elementów bezpieczeństwa i wysoki komfort jazdy. W teście NHTSA auto zdobyło 5 gwiazdek w kategorii zderzenia czołowego. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska Naturalnego przyznała Hondzie Civic GX licencję "pojazdu wyposażonego w najbardziej ekologiczny silnik spalinowy". GX jako pierwszy uzyskał w Kalifornii status AT-PZEV, a American Council for an Energy-Efficient Economy ocenił go wyżej od pretendujących do tytułu siedmiu samochodów hybrydowych i uhonorował go mianem "Najczystszego Pojazdu Roku".
 
Civic GX wyposażony jest w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,7 l współpracujący z przekładnią automatyczną. Sugerowana cena detaliczna modelu to 21.760 USD. Urządzenie Phill montowane na ścianie garażu, na zewnątrz lub wewnątrz umożliwia nocne tankowanie auta bezpośrednio z instalacji dostarczającej gaz do domu jego właściciela. Urządzenie obsługiwane jest dwoma przyciskami: "start" i "stop", wyłącza się automatycznie po napełnieniu zbiornika.

Wprowadzanie pojazdów napędzanych gazem naturalnym to część strategii rynkowej Hondy, która chce oferować swoim klientom technologie gwarantujące redukcję zanieczyszczeń i niezależność od ropy naftowej. Gaz ziemny, powszechnie dostępny w Ameryce Północnej, jest jednym z alternatywnych źródeł napędu, które w dość krótkim czasie mogą zastąpić benzynę i olej napędowy. W dłuższej perspektywie Civic GX wraz z urządzeniem Phill może pomóc w zapełnieniu luki pomiędzy pojazdami benzynowymi i innymi, oszczędzającymi zasoby naturalne pojazdami napędzanymi ogniwami paliwowymi.

Honda produkuje największą ilość modeli z napędem hybrydowym. Na rynku dostępne są już: Insight Hybrid, Civic Hybrid i Accord Hybrid. Honda jest także pionierem w dziedzinie pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi; w trzech stanach w codziennym użytku znajduje się już 13 sztuk wodorowego modelu FCX. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.