mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Civic GX w sprzedaży

Civic GX w sprzedaży

American Honda Motor rozpoczęła w Kalifornii limitowaną sprzedaż detaliczną modelu Civic GX napędzanego gazem ziemnym oraz leasing urządzenia Phill do tankowania tego auta.

Civic GX w sprzedaży

Honda Civic GX jest najczystszym pojazdem spalinowym z licencją US EPA. Sprzedawana z urządzeniem do domowego tankowania oferować będzie najniższy koszt paliwa w przeliczeniu na kilometr. Urządzenie Phill produkowane przez firmę FuelMaker Corp. to przystępny cenowo sposób wygodnego tankowania pojazdu w domu. Leasing urządzenia Phill prowadzić będzie 17 autoryzowanych dealerów Hondy Civic GX California w San Diego, Los Angeles, Bakersfield, Sacramento i San Francisco.

Od 7 lat Hondy Civic GX sprzedawane były amerykańskim klientom flotowym dysponującym własnymi stacjami gazowymi. Niewielka ilość Hond GX trafiła w ręce klientów indywidualnych zaopatrujących się w paliwo na ogólnie dostępnych stacjach. Sprzedaż Civica GX połączona z leasingiem domowego urządzenia tankującego Phill umożliwia Hondzie poszerzenie grona odbiorców tego ultra-czystego modelu. Honda jest obecnie jedynym licencjonowanym producentem i sprzedawcą samochodów z napędem gazowym na terenie Ameryki Północnej.

Sedan Civic GX to funkcjonalny środek transportu dla czterech osób. Zasięg auta wynosi 320 – 354 km. Civic GX oferuje szereg elementów bezpieczeństwa i wysoki komfort jazdy. W teście NHTSA auto zdobyło 5 gwiazdek w kategorii zderzenia czołowego. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska Naturalnego przyznała Hondzie Civic GX licencję "pojazdu wyposażonego w najbardziej ekologiczny silnik spalinowy". GX jako pierwszy uzyskał w Kalifornii status AT-PZEV, a American Council for an Energy-Efficient Economy ocenił go wyżej od pretendujących do tytułu siedmiu samochodów hybrydowych i uhonorował go mianem "Najczystszego Pojazdu Roku".
 
Civic GX wyposażony jest w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,7 l współpracujący z przekładnią automatyczną. Sugerowana cena detaliczna modelu to 21.760 USD. Urządzenie Phill montowane na ścianie garażu, na zewnątrz lub wewnątrz umożliwia nocne tankowanie auta bezpośrednio z instalacji dostarczającej gaz do domu jego właściciela. Urządzenie obsługiwane jest dwoma przyciskami: "start" i "stop", wyłącza się automatycznie po napełnieniu zbiornika.

Wprowadzanie pojazdów napędzanych gazem naturalnym to część strategii rynkowej Hondy, która chce oferować swoim klientom technologie gwarantujące redukcję zanieczyszczeń i niezależność od ropy naftowej. Gaz ziemny, powszechnie dostępny w Ameryce Północnej, jest jednym z alternatywnych źródeł napędu, które w dość krótkim czasie mogą zastąpić benzynę i olej napędowy. W dłuższej perspektywie Civic GX wraz z urządzeniem Phill może pomóc w zapełnieniu luki pomiędzy pojazdami benzynowymi i innymi, oszczędzającymi zasoby naturalne pojazdami napędzanymi ogniwami paliwowymi.

Honda produkuje największą ilość modeli z napędem hybrydowym. Na rynku dostępne są już: Insight Hybrid, Civic Hybrid i Accord Hybrid. Honda jest także pionierem w dziedzinie pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi; w trzech stanach w codziennym użytku znajduje się już 13 sztuk wodorowego modelu FCX. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.