mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Civic x 2

Civic x 2

Coraz większego znaczenia nabierają alternatywne rodzaje napędów, o niższym zużyciu paliwa oraz mniejszym zanieczyszczeniu środowiska. Honda, wraz z premierą ósmej generacji Civica, prezentuje jej wersję hybrydową.

Civic x 2

Debiutujący na frankfurckim salonie, zmodernizowany czterodrzwiowy Honda Civic Hybrid szczyci się jednymi z najlepszych parametrów w zakresie poziomu emisji spalin i bardziej wydajnym od swojej poprzedniczki układem hybrydowym. Powodem do satysfakcji inżynierów Hondy jest także nowoczesna, wyróżniająca się wśród konkurentów stylistyka nadwozia nowego modelu.

Nowy silnik o pojemności 1.3 l z 3-stopniowym systemem kontroli zmiennych faz rozrządu i-VTEC współpracuje ze zintegrowanym systemem wspomagania silnikiem elektrycznym IMA. Jego wydajność w zakresie odzyskiwania energii w trakcie hamowania jest o 10% wyższa w stosunku do obecnie eksploatowanego systemu IMA Hondy Civic. Wydajność całego systemu hybrydowego jest w tym modelu Hondy wyższa o 20%, osiągi auta można porównać z uzyskiwanymi przez jednostkę o pojemności 1.8 l, a zużycie paliwa zostało zredukowane o 5%.

Zobacz więcej o nowej Hondzie Civic

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.