mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Civic x 2

Civic x 2

Coraz większego znaczenia nabierają alternatywne rodzaje napędów, o niższym zużyciu paliwa oraz mniejszym zanieczyszczeniu środowiska. Honda, wraz z premierą ósmej generacji Civica, prezentuje jej wersję hybrydową.

Civic x 2

Debiutujący na frankfurckim salonie, zmodernizowany czterodrzwiowy Honda Civic Hybrid szczyci się jednymi z najlepszych parametrów w zakresie poziomu emisji spalin i bardziej wydajnym od swojej poprzedniczki układem hybrydowym. Powodem do satysfakcji inżynierów Hondy jest także nowoczesna, wyróżniająca się wśród konkurentów stylistyka nadwozia nowego modelu.

Nowy silnik o pojemności 1.3 l z 3-stopniowym systemem kontroli zmiennych faz rozrządu i-VTEC współpracuje ze zintegrowanym systemem wspomagania silnikiem elektrycznym IMA. Jego wydajność w zakresie odzyskiwania energii w trakcie hamowania jest o 10% wyższa w stosunku do obecnie eksploatowanego systemu IMA Hondy Civic. Wydajność całego systemu hybrydowego jest w tym modelu Hondy wyższa o 20%, osiągi auta można porównać z uzyskiwanymi przez jednostkę o pojemności 1.8 l, a zużycie paliwa zostało zredukowane o 5%.

Zobacz więcej o nowej Hondzie Civic

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.