mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Civic x 2

Civic x 2

Coraz większego znaczenia nabierają alternatywne rodzaje napędów, o niższym zużyciu paliwa oraz mniejszym zanieczyszczeniu środowiska. Honda, wraz z premierą ósmej generacji Civica, prezentuje jej wersję hybrydową.

Civic x 2

Debiutujący na frankfurckim salonie, zmodernizowany czterodrzwiowy Honda Civic Hybrid szczyci się jednymi z najlepszych parametrów w zakresie poziomu emisji spalin i bardziej wydajnym od swojej poprzedniczki układem hybrydowym. Powodem do satysfakcji inżynierów Hondy jest także nowoczesna, wyróżniająca się wśród konkurentów stylistyka nadwozia nowego modelu.

Nowy silnik o pojemności 1.3 l z 3-stopniowym systemem kontroli zmiennych faz rozrządu i-VTEC współpracuje ze zintegrowanym systemem wspomagania silnikiem elektrycznym IMA. Jego wydajność w zakresie odzyskiwania energii w trakcie hamowania jest o 10% wyższa w stosunku do obecnie eksploatowanego systemu IMA Hondy Civic. Wydajność całego systemu hybrydowego jest w tym modelu Hondy wyższa o 20%, osiągi auta można porównać z uzyskiwanymi przez jednostkę o pojemności 1.8 l, a zużycie paliwa zostało zredukowane o 5%.

Zobacz więcej o nowej Hondzie Civic

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.