mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Clio III startuje

Clio III startuje

Już w najbliższy weekend (7-9.10) ruszy oficjalna sprzedaż nowej generacji Renault Clio. W tych dniach odbędą się Dni Otwartych Drzwi pod hasłem: "Nowe Clio: Skąd ta moc?"

Clio III startuje

Pierwsza generacja Renault Clio pojawiła się w 1990 r. Od tego czasu, do końca kwietnia br., na świecie wyprodukowano 8.753.500 egzemplarzy tego auta. W Polsce pierwsza generacja sprzedana została w liczbie 9.204 sztuk, druga zaś w liczbie 45.186.

Zobacz galerię zdjęć modelu Renault Clio III

Nowy Renault Clio III posiada sporo zalet dużego auta, więcej przestrzeni dla kierowcy oraz pasażera, wygodę oraz bezpieczeństwo (5 gwiazdek w teście zderzeniowym EuroNCAP). System zabezpieczeń obejmuje do 8 poduszek powietrznych,w tym dwie czołowe samoczynnie dostosowujące się do siły uderzenia. Komfort zapewnić ma komputer pokładowy w języku polskim i np. system wspomagania nagłego hamowania. Jest to również pierwsze auto segmentu B (małe), w którym wykorzystana została technologia "hands free".

W momencie wprowadzenia do sprzedaży Clio III będzie oferowane z dwoma silnikami benzynowymi 1,2 16V 75 KM i 1,4 16V 100 KM oraz silnikiem wysokoprężnym 1,5 na dwu poziomach mocy 70 i 85 KM (o 5 KM więcej niż w poprzedniku). Clio III jest również pierwszym samochodem Renault z sekwencyjną skrzynią biegów, wyposażoną w łopatki sterujące umieszczone pod kierownicą. Będzie ona dostępna w pierwszym półroczu 2006.

Ceny nowego Clio zaczynają się od 39.900 zł za 1,2-litrową wersję benzynową z pakietem wyposażenia Authentique.

Zobacz także:

Clio III za miesiąc 2005-09-09

Trzecia generacja Clio 2005-06-17

Więcej o modelu Renault Clio III

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.