Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Colt z twarzą Lancera

Colt z twarzą Lancera

Podczas wystawy w Paryżu można było po raz pierwszy zobaczyć niemal zupełnie nową wersję modelu Mitsubishi Colt. Najmniejszy w europejskiej gamie japońskiego koncernu model pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Colt z twarzą Lancera

Mitsubishi Colt po zmianach posiada aż 65% nowych części, jest wyraźnie niższy i szerszy od swojego poprzednika i przede wszystkim posiada charakterystyczną dla Lancera osłonę chłodnicy. Można oczywiście mieć pewne wątpliwości, czy takie rozwiązanie współgra ze sobą (małe bądź co bądź auto z potężnym grillem), ale z pewnością w ten sposób nowy Colt będzie jednym z najbardziej agresywnie wyglądających modeli w swoim segmencie i oczywiście upodobni się do swojego większego kuzyna.

Poza tym przedłużono znacznie linię okien, w tylnej części umieszczono podłużne i węższe światło cofania, niżej umieszczony zespół zintegrowanych lamp oraz nowe obramowanie klapy bagażnika. Charakteru dodaje nowy zderzak, który jednocześnie obniża wizualnie nadwozie Colta (tylko w wersji 5-drzwiowej). Mniej jest także różnic pomiędzy wersjami 3- i 5-drzwiowymi.

Do wyboru będą cztery jednostki - wszystkie benzynowe: 1.1/75KM, 1.3/95KM, 1.5/109KM oraz turbodoładowana 1.5 o mocy 150 KM. Ta ostatnia pojawi się w wersji Colt Ralliart, zastępującej dotychczasowego Colta CZT, i po raz pierwszy dostępna będzie również w wersji 5-drzwiowej.

Co ciekawe, w gamie nie pojawią się silniki wysokoprężne. Mitsubishi tłumaczy to rosnącymi cenami oleju napędowego oraz tym, iż wersje z takimi jednostkami sprzedają się dość słabo (tylko 13% wszystkich sprzedanych Coltów od 2004 r.). Ponadto mają zastąpić je ekologiczne jednostki Clear Tec, na bazie silników 1.1 i 1.3. Modele wyposażone w te silniki będą zawierały system "Automatic Stop&Go" oraz system odzyskiwania energii z hamowania, co pozwoli na ograniczenie emisji CO2 o ponad 10%. Dedykowany wariant "Flex Fuel" (FFV) również stanie się częścią programu Clear Tec.

Wewnątrz przeprojektowano tablicę rozdzielczą oraz ograniczono poziom hałasu i drgań. Pojawiły się również lepsze materiały wykończeniowe, wzbogacono wyposażenie oraz powiększono maksymalną pojemność bagażnika z 854 do 1.032 litrów.


Podobne wiadomości:

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Mitsubishi XM Concept - crossover i minivan w jednym

Mitsubishi XM Concept - crossover i minivan w...

Aktualności 2016-08-04

Komentuj:

~ha 2010-02-09

a mi się podoba

~rb 2008-10-10

co za kupa...

~neo 2008-10-08

porazka porazka porazka

~nj 2008-10-07

Zupełnie do mnie nie przemawia, nigdy nie byłem zwolennikiem tego modelu, ale jak poprzedni Colt był w miarę tak ten to już paskudztwo.

~gagarin 2008-10-07

sorry ale wygląda jak przerośnięte dziecko z twarzą dorosłego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Postanowiliśmy wybrać 5 najciekawszych naszym zdaniem modeli, które są oferowane z fabryczną instalacją LPG lub CNG. Samochody z instalacją gazonową wciąż stanowią dużą alternatywne dla aut zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Zaś auto z CNG to ciekawostka, ale warta uwagi.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj