mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Colt z twarzą Lancera

Colt z twarzą Lancera

Podczas wystawy w Paryżu można było po raz pierwszy zobaczyć niemal zupełnie nową wersję modelu Mitsubishi Colt. Najmniejszy w europejskiej gamie japońskiego koncernu model pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Colt z twarzą Lancera

Mitsubishi Colt po zmianach posiada aż 65% nowych części, jest wyraźnie niższy i szerszy od swojego poprzednika i przede wszystkim posiada charakterystyczną dla Lancera osłonę chłodnicy. Można oczywiście mieć pewne wątpliwości, czy takie rozwiązanie współgra ze sobą (małe bądź co bądź auto z potężnym grillem), ale z pewnością w ten sposób nowy Colt będzie jednym z najbardziej agresywnie wyglądających modeli w swoim segmencie i oczywiście upodobni się do swojego większego kuzyna.

Poza tym przedłużono znacznie linię okien, w tylnej części umieszczono podłużne i węższe światło cofania, niżej umieszczony zespół zintegrowanych lamp oraz nowe obramowanie klapy bagażnika. Charakteru dodaje nowy zderzak, który jednocześnie obniża wizualnie nadwozie Colta (tylko w wersji 5-drzwiowej). Mniej jest także różnic pomiędzy wersjami 3- i 5-drzwiowymi.

Do wyboru będą cztery jednostki - wszystkie benzynowe: 1.1/75KM, 1.3/95KM, 1.5/109KM oraz turbodoładowana 1.5 o mocy 150 KM. Ta ostatnia pojawi się w wersji Colt Ralliart, zastępującej dotychczasowego Colta CZT, i po raz pierwszy dostępna będzie również w wersji 5-drzwiowej.

Co ciekawe, w gamie nie pojawią się silniki wysokoprężne. Mitsubishi tłumaczy to rosnącymi cenami oleju napędowego oraz tym, iż wersje z takimi jednostkami sprzedają się dość słabo (tylko 13% wszystkich sprzedanych Coltów od 2004 r.). Ponadto mają zastąpić je ekologiczne jednostki Clear Tec, na bazie silników 1.1 i 1.3. Modele wyposażone w te silniki będą zawierały system "Automatic Stop&Go" oraz system odzyskiwania energii z hamowania, co pozwoli na ograniczenie emisji CO2 o ponad 10%. Dedykowany wariant "Flex Fuel" (FFV) również stanie się częścią programu Clear Tec.

Wewnątrz przeprojektowano tablicę rozdzielczą oraz ograniczono poziom hałasu i drgań. Pojawiły się również lepsze materiały wykończeniowe, wzbogacono wyposażenie oraz powiększono maksymalną pojemność bagażnika z 854 do 1.032 litrów.


Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

~ha 2010-02-09

a mi się podoba

~rb 2008-10-10

co za kupa...

~neo 2008-10-08

porazka porazka porazka

~nj 2008-10-07

Zupełnie do mnie nie przemawia, nigdy nie byłem zwolennikiem tego modelu, ale jak poprzedni Colt był w miarę tak ten to już paskudztwo.

~gagarin 2008-10-07

sorry ale wygląda jak przerośnięte dziecko z twarzą dorosłego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.