mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Concept-Sportback we Frankfurcie

Concept-Sportback we Frankfurcie

Przed debiutem na salonie we Frankfurcie prezentujemy kolejne zdjęcia najnowszego samochodu Mitsubishi - auta, które ma wzmocnić image firmy.

Concept-Sportback we Frankfurcie

Mitsubishi Concept-SportBack jako prototyp 5-drzwiowego samochodu sportowego o nadwoziu typu hatchback ma pokazać, że japończycy są aktywni w błyskawicznie zyskującym na popularności segmencie użytkowych aut o rasowych cechach.

Concept-SportBack jest wyrazem kontynuacji sportowych tradycji Mitsubishi Motors i pierwszy model tej marki zbudowany na nowej płycie podłogowej zaprojektowanej przez inżynierów koncernu, która notabene, użyta zostanie do produkcji Lancera Evo X.


Zobacz galerię Mitsubishi Concept-SportBack - IAA Frankfurt 2005


Nowa płyta podłogowa jest osiągnięciem o strategicznym znaczeniu ze względu na niezwykłą elastyczność pozwalającą zintegrować z nią całą gamę modeli pochodnych: od aut terenowo-rekreacyjnych (nowy Outlander), do modeli z segmentu C, w zależności od potrzeb rynkowych.

Nadwozie koncepcyjnego modelu zdradza kierunek, w jakim w najbliższej przyszłości będą podążali styliści Mitsubishi. Sportowy, klinowy profil, ostre linie karoserii, wyrazista sylwetka oparta na umiejętnie dobranych proporcjach szeroko rozstawionych osi i kół, osłona chłodnicy z widocznym logo Mitsubishi Motors i niezwykle ekspresyjny, wysoko poprowadzony tył pojazdu.

Naszym zdaniem Mitsubishi Concept-Sportback jest nie tylko wskazaniem drogi firmy na najbliższą przyszłość, ale ma również szansę na tytuł najlepszego concept-cara salonu we Frankfurcie. Poczekamy, zobaczymy.


Więcej informacji o autach Mitsubishi:

Strona z ostatnimi wiadomościami

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

Komentuj:

~sebastian 2007-01-23

wypas auto . Mialem kupowac nowa corolle ale chyba zmienie plany

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.