mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Concept-Sportback we Frankfurcie

Concept-Sportback we Frankfurcie

Przed debiutem na salonie we Frankfurcie prezentujemy kolejne zdjęcia najnowszego samochodu Mitsubishi - auta, które ma wzmocnić image firmy.

Concept-Sportback we Frankfurcie

Mitsubishi Concept-SportBack jako prototyp 5-drzwiowego samochodu sportowego o nadwoziu typu hatchback ma pokazać, że japończycy są aktywni w błyskawicznie zyskującym na popularności segmencie użytkowych aut o rasowych cechach.

Concept-SportBack jest wyrazem kontynuacji sportowych tradycji Mitsubishi Motors i pierwszy model tej marki zbudowany na nowej płycie podłogowej zaprojektowanej przez inżynierów koncernu, która notabene, użyta zostanie do produkcji Lancera Evo X.


Zobacz galerię Mitsubishi Concept-SportBack - IAA Frankfurt 2005


Nowa płyta podłogowa jest osiągnięciem o strategicznym znaczeniu ze względu na niezwykłą elastyczność pozwalającą zintegrować z nią całą gamę modeli pochodnych: od aut terenowo-rekreacyjnych (nowy Outlander), do modeli z segmentu C, w zależności od potrzeb rynkowych.

Nadwozie koncepcyjnego modelu zdradza kierunek, w jakim w najbliższej przyszłości będą podążali styliści Mitsubishi. Sportowy, klinowy profil, ostre linie karoserii, wyrazista sylwetka oparta na umiejętnie dobranych proporcjach szeroko rozstawionych osi i kół, osłona chłodnicy z widocznym logo Mitsubishi Motors i niezwykle ekspresyjny, wysoko poprowadzony tył pojazdu.

Naszym zdaniem Mitsubishi Concept-Sportback jest nie tylko wskazaniem drogi firmy na najbliższą przyszłość, ale ma również szansę na tytuł najlepszego concept-cara salonu we Frankfurcie. Poczekamy, zobaczymy.


Więcej informacji o autach Mitsubishi:

Strona z ostatnimi wiadomościami

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

Komentuj:

~sebastian 2007-01-23

wypas auto . Mialem kupowac nowa corolle ale chyba zmienie plany

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.