mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Corvette Z06 zrzuca dach w Nowym Jorku

Corvette Z06 zrzuca dach w Nowym Jorku

W tym tygodniu startują targi motoryzacyjne w Nowym Jorku. To tam Chevrolet postanowił pokazać Corvette Z06 w wersji kabriolet.

Corvette Z06 zrzuca dach w Nowym Jorku
Auto bez problemu zasługuje na miano najmocniejszego kabrioletu jaki kiedykolwiek otrzymał logo Chevroleta. Samochód napędza silnik 6.2 litra V8, który dostarcza 634 KM mocy i 861 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do dyspozycji jest 7-biegowa manualna skrzynia lub 8-biegowy automat.

Miękki dach może być otwierany i zamykany do prędkości 50 km/h. Auto podobnie jak i wersja coupe posiada szeroki body kit, przedni zderzak z dużym wlotem powietrza i spliterem z włókna węglowego oraz jeszcze większy dyfuzor z tyłu niż w zwykłym kabriolecie.Dzięki zastosowaniu nowych lżejszy materiałów auto ma masę zbliżoną do coupe. Nowe, aluminiowe podwozie według koncernu jest 20% sztywniejsze niż w poprzednim Z06. Chevrolet twierdzi, że nie potrzebowali specjalnych wzmocnień struktury auta by na bazie coupe stworzyć kabriolet.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.