mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Coupe przyszłości

Coupe przyszłości

Coraz więcej producentów prezentuje koncepcyjne modele, które pokazują, w jakim kierunku, pod względem stylistycznym, może pójść motoryzacja. Takim kolejnym prototypem jest pokazany w Detroit Infiniti Coupe.

Coupe przyszłości

Infiniti Coupe ma pewne elementy podobne do Nissana 350Z - długa maska, krótki tył oraz krótkie zwisy. Charakterystycznymi cechami jest cały szklany dach, brak typowych klamek (auto otwiera się po zbliżeniu się kierowcy z kluczykami) oraz brak lusterka wstecznego (zastąpionego kamerami, których obraz pokazywany jest na dwóch małych monitorach). Wrażenie może robić przód Infiniti - sporych rozmiarów nadkola, z nachodzącymi na nie reflektorami w technologii LED, pod którymi kryją się 20-calowe koła o rozmiarach 255/35 z przodu oraz 275/35 z tyłu.

Zobacz więcej zdjęć Infiniti Coupe

O dynamice tego coupe świadczyć może także unosząca się ku górze linia boczna auta, mały tylny spojler, podwójna końcówka rury wydechowej. Jednak producent nie podał do publicznej wiadomości żadnych danych technicznych dotączych napędu tego auta.

Przyszłość motoryzacji jest widoczna także po zajrzeniu do wnętrza Infiniti. Luksusowego charakteru nadają auto skórzane fotele i aluminiowe wykończenia. Kierowca oddzielony jest od pasażera masywną konsolą centralną, która obok dźwigni zmiany biegów zawiera także wiele innych elementów obsługi z wyświetlaczem komputera pokładowego.

Zobacz więcej zdjęć z targów NAIAS Detroit 2006

Czytaj także:
NAIAS Detroit 2006 - Dzikość zmysłów

NAIAS Detroit - Sen na jawie

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

NAIAS Detroit 2006 - Sen na jawie

NAIAS Detroit 2006 - Sen na jawie

Aktualności 2006-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.