mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Coupe z rodziny Volvo XC

Coupe z rodziny Volvo XC

Styczniowa wystawa samochodowa w Detroit będzie miejscem światowej premiery koncepcyjnego Volvo XC Coupe. Nie wiemy, czy Szwedzi faktycznie myślą o produkcji coupe z rodziny XC. Wiadomo natomiast, że wygląd tego prototypu jest zapowiedzią stylistyki przyszłych modeli Volvo.

Coupe z rodziny Volvo XC
Szwedzi nie zdradzają na razie szczegółów dotyczących swojego koncepcyjnego modelu. Wiadomo jedynie, iż jest to drugi z serii trzech konceptów, które stanowią zapowiedź nowej linii stylistycznej modeli szwedzkiej marki w najbliższej przyszłości, jakie będą powstawać na całkowicie nowej platformie podłogowej SPA (Scalable Product Architecture). Pierwszym koncepcyjnym modelem z tej serii był, zaprezentowany we wrześniu na wystawie IAA we Frankfurcie, Volvo Concept Coupe.

I rzeczywiście. Stylistycznie znajdziemy co najmniej kilka podobieństw pomiędzy frankfurckim konceptem a prototypem, który zostanie pokazany światu na targach w Detroit. Identyczne albo bardzo podobne są przednia część auta z agresywnym zderzakiem, eleganckim grillem czy reflektorami w kształcie litery 'T'. Przypomnijmy, że za nowym designem Volvo stoi zespół projektantów pod kierownictwem Thomasa Ingenlatha.


Koncepcyjne Volvo w jakimś stopniu stanowi również zapowiedź najnowszej generacji modelu XC90, jaki w tym roku pojawi się na rynku, a swoją premierę mieć będzie w marcu na targach w Genewie.

Więcej szczegółów na temat Volvo Concept XC Coupe Szwedzi mają ujawnić 8 stycznia. Wystawa NAIAS w Detroit rusza zaś pięć dni później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?