mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Coupe z rodziny Volvo XC

Coupe z rodziny Volvo XC

Styczniowa wystawa samochodowa w Detroit będzie miejscem światowej premiery koncepcyjnego Volvo XC Coupe. Nie wiemy, czy Szwedzi faktycznie myślą o produkcji coupe z rodziny XC. Wiadomo natomiast, że wygląd tego prototypu jest zapowiedzią stylistyki przyszłych modeli Volvo.

Coupe z rodziny Volvo XC
Szwedzi nie zdradzają na razie szczegółów dotyczących swojego koncepcyjnego modelu. Wiadomo jedynie, iż jest to drugi z serii trzech konceptów, które stanowią zapowiedź nowej linii stylistycznej modeli szwedzkiej marki w najbliższej przyszłości, jakie będą powstawać na całkowicie nowej platformie podłogowej SPA (Scalable Product Architecture). Pierwszym koncepcyjnym modelem z tej serii był, zaprezentowany we wrześniu na wystawie IAA we Frankfurcie, Volvo Concept Coupe.

I rzeczywiście. Stylistycznie znajdziemy co najmniej kilka podobieństw pomiędzy frankfurckim konceptem a prototypem, który zostanie pokazany światu na targach w Detroit. Identyczne albo bardzo podobne są przednia część auta z agresywnym zderzakiem, eleganckim grillem czy reflektorami w kształcie litery 'T'. Przypomnijmy, że za nowym designem Volvo stoi zespół projektantów pod kierownictwem Thomasa Ingenlatha.


Koncepcyjne Volvo w jakimś stopniu stanowi również zapowiedź najnowszej generacji modelu XC90, jaki w tym roku pojawi się na rynku, a swoją premierę mieć będzie w marcu na targach w Genewie.

Więcej szczegółów na temat Volvo Concept XC Coupe Szwedzi mają ujawnić 8 stycznia. Wystawa NAIAS w Detroit rusza zaś pięć dni później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Ford Edge Concept: zapowiada przyszłe SUV-y...

auto motor i sport 0000-00-00

Koncept o nazwie Edge nie tylko zapowiada nowego "globalnego" SUV-a Forda, ale także daje przedsmak nowych technologii i rozwiązań stylistycznych wszystkich przyszłych modeli marki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.