mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Coupe z rodziny Volvo XC

Coupe z rodziny Volvo XC

Styczniowa wystawa samochodowa w Detroit będzie miejscem światowej premiery koncepcyjnego Volvo XC Coupe. Nie wiemy, czy Szwedzi faktycznie myślą o produkcji coupe z rodziny XC. Wiadomo natomiast, że wygląd tego prototypu jest zapowiedzią stylistyki przyszłych modeli Volvo.

Coupe z rodziny Volvo XC
Szwedzi nie zdradzają na razie szczegółów dotyczących swojego koncepcyjnego modelu. Wiadomo jedynie, iż jest to drugi z serii trzech konceptów, które stanowią zapowiedź nowej linii stylistycznej modeli szwedzkiej marki w najbliższej przyszłości, jakie będą powstawać na całkowicie nowej platformie podłogowej SPA (Scalable Product Architecture). Pierwszym koncepcyjnym modelem z tej serii był, zaprezentowany we wrześniu na wystawie IAA we Frankfurcie, Volvo Concept Coupe.

I rzeczywiście. Stylistycznie znajdziemy co najmniej kilka podobieństw pomiędzy frankfurckim konceptem a prototypem, który zostanie pokazany światu na targach w Detroit. Identyczne albo bardzo podobne są przednia część auta z agresywnym zderzakiem, eleganckim grillem czy reflektorami w kształcie litery 'T'. Przypomnijmy, że za nowym designem Volvo stoi zespół projektantów pod kierownictwem Thomasa Ingenlatha.


Koncepcyjne Volvo w jakimś stopniu stanowi również zapowiedź najnowszej generacji modelu XC90, jaki w tym roku pojawi się na rynku, a swoją premierę mieć będzie w marcu na targach w Genewie.

Więcej szczegółów na temat Volvo Concept XC Coupe Szwedzi mają ujawnić 8 stycznia. Wystawa NAIAS w Detroit rusza zaś pięć dni później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 275 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando