mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Crossover na bazie Peugeota 208

Crossover na bazie Peugeota 208

O tym, że świat motoryzacyjny zwariował na punkcie wszelkiego typu crossoverów, wiadomo nie od dziś. A jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości, to mamy na poparcie tej tezy kolejny dowód w postaci koncepcyjnego jeszcze Peugeota 2008.

Crossover na bazie Peugeota 208
Peugeot 2008 Concept, który ma być przedstawicielem segmentu miejskich crossoverów, powstał jako auto globalne, co oznacza, że dostępny będzie na różnych kontynentach. Oczywiście w tym także i w Europie. Według wstępnych zapewnień Francuzów, droga od konceptu, który zostanie zaprezentowany już niebawem na wystawie samochodowej w Paryżu, do wersji produkcyjnej nie potrwa w tym przypadku zbyt długo, gdyż już w przyszłym roku jest szansa, iż Peugeot 2008 pojawi się w sprzedaży. Auto będzie wytwarzane we Francji, ale również w Chinach oraz Brazylii.

O samym aucie nie wiemy zbyt wiele, poza tym co widać na zdjęciach. Jego długość wynosi 4,14 m, szerokość zaś 1,74 m. Pod maską koncepcyjnej wersji 2008 trafił 1,2-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy o mocy 110 KM. Wydaje się, że w przypadku niewielkiego i lekkiego pojazdu taka dawka mocy powinna być wystarczająca. Według zapewnień, taki wybór napędu ma gwarantować niski poziom emisji CO2.

Peugeot 2008 w momencie gdy trafi do sprzedaży powinien znaleźć się na celowniku głównie młodych kierowców. Niebanalna bowiem stylistyka, o ile oczywiście identyczna, bądź podobna będzie w wersji finalnej, ma szansę spodobać się ludziom szukającym czegoś ekstrawaganckiego. Jego naturalnym konkurentem z już obecnych modeli na rynku wydaje się być przede wszystkim Nissan Juke.

Połączenie segmentu małych aut z crossoverem, choć wydaje się nieco dziwne, może mieć szanse na sukces. Raz, że konkurencja nie jest tu wciąż rozbudowana. Dwa, singlom w dużych miastach większe auta nie są potrzebne, a wręcz mogą być kłopotliwe. I wreszcie po trzecie, Peugeot ma spore doświadczenie w obu tych segmentach. Łącznie sprzedał już bowiem ponad 15 milionów egzemplarzy małych aut z "2" na początku nazwy. Z kolei stosunkowo nowy wciąż na rynku crossover 3008 został dobrze przyjęty i sprzedaje się całkiem dobrze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 208
Peugeot 208
Cena podstawowa już od: 53 200 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Peugeot 2008
Peugeot 2008
Cena podstawowa już od: 63 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Peugeot 2008 – miejskie lwiątko

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

marko1 2012-09-16

Samochodzik prezentuje się ładnie, wizualnie lepiej niż Nissan Juke.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.