mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Cruze hatchback

Cruze hatchback

Chevrolet Cruze to obecnie najlepiej sprzedający się model tej amerykańskiej marki, mimo iż auto dostępne jest tylko w wersji sedan. Wkrótce jednak to się zmieni, gdyż pojawi się także Chevrolet Cruze jako pięciodrzwiowy hatchback.

Cruze hatchback
Globalny Chevrolet Cruze spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem na całym świecie (jest sprzedawany w 70 krajach). W Europie jest liderem sprzedaży na kilku najważniejszych rynkach w segmencie średniej wielkości sedanów (m.in. Niemcy, Włochy, Wlk. Brytania), zdobył tytuł Autobest 2010 (wyróżnienie przyznawane przez dziennikarzy środkowo-wschodniej Europy), ma także bardzo dobre wyniki na wielu rozwijających się rynkach (Chiny, Indie, kraje Ameryki Południowej). Dobre przyjęcie spowodowało, że Cruze prześcignął niedawno Aveo, najlepiej dotąd sprzedający się model Chevroleta.

Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia, stąd pomysł, by ofertę Cruze poszerzyć o wersję hatchack. Auto z tego typu nadwoziem na wielu rynkach odgrywają dominującą rolę, więc jest spora szansa, iż wyniki sprzedaży Cruze pójdą w górę jeszcze szybciej.

Pięciodrzwiowy Chevrolet Cruze po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas zbliżającej się wystawy samochodowej w Paryżu. Do sprzedaży w Europie auto trafi jednak dopiero w połowie przyszłego roku, wówczas też poznamy jego ceny.

Jak na razie Chevrolet nie zdradził zbyt wielu szczegółów technicznych na temat swojego nowego modelu. Można oczywiście przypuszczać, iż pod tym względem będzie bazował na większości rozwiązań znanych już z wersji sedan. Patrząc na pierwsze opublikowane już fotografie, widzimy, że auto ma równie dynamiczną sylwetkę jak jego starszy brat.

Inżynierowie amerykańskiej marki sporo pracy włożyli w to, aby Cruze miał bardzo dobre właściwości jezdne. Stąd też m.in. nowy system integralnej ramy-nadwozia (BFI), uzupełniony o precyzyjne zestrojenie elementów układu jezdnego. System BFI zapewnia wysoki poziom stabilności i solidności konstrukcji.

Pojemność przestrzeni bagażowej modelu Cruze hatchback sięga niemal 400 litrów, co oznacza, że możliwości transportowe są tylko nieznacznie gorsze od sedana (450 l). Wersja hatchback będzie jednak dawała możliwość znacznego powiększenia części bagażowej, dzięki składanej tylnej kanapie dzielonej w proporcji 60:40.

Nowa wersja Chevroleta Cruze będzie jedną z czterech premier na stoisku tej amerykańskiej marki podczas tegorocznej edycji targów w Paryżu.

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.