mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Cztery koła i silnik z motocykla - oto Honda Project 2&4

Cztery koła i silnik z motocykla - oto Honda Project 2&4

W przyszłym tygodniu startują targi motoryzacyjne we Frankfurcie i to na tej imprezie zobaczymy najnowszy projekt Hondy, który łączy cztery koła z silnikiem żywcem przejętym ze sportowego motocykla klasy MotoGP.

Cztery koła i silnik z motocykla - oto Honda Project 2&4
Serce ze sportowego motocykla RC213V to czterosuwowa jednostka V4, przystosowana do wyścigów MotoGP. Inżynierowie dostosowali silnik o pojemności 999 cm3 do warunków drogowych. Przy aż 13 000 obr./min. osiągana jest maksymalna moc 215 KM, zaś maksymalny moment wynoszący 118 Nm dostępny jest przy 10 500 obr./min. Skrzynia DCT przekazuje moc i moment na koła.Projekt nowego pojazdu został wyłoniony w konkursie dla wewnętrznych designerów Hondy. Z 80 prac Project 2&4 okazał się najlepszy. Samochód z sercem motocykla został opracowany przez centrum ds. designu motocykli Hondy na Alasce razem z ludźmi z centrum projektowego aut w Wako w Japonii.Inspiracją przy tworzeniu Project 2&4 był model RA272 z roku 1965. Kierowca siedzi z lewej strony w odsłoniętym fotelu, który posiada specjalną konstrukcję i jest zawieszony nad drogą. Daje to niesamowite wrażenia. Pojazd charakteryzuje 3 040 mm długości, 1 820 mm szerokości i 995 mm wysokości, a jego masa własna wynosi zaledwie 405 kilogramów. Jednostka została umieszczona centralnie, co wraz z obniżonym środkiem ciężkości da świetne właściwości jezdne. Nie wiadomo jednak czy i kiedy pojazd trafi do seryjnej produkcji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Frankfurt frankfurt2015 Honda Project 2&4

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda i Tour de France - po raz czternasty
Skoda i Tour de France - po raz czternasty
Pierwszego lipca startuje już 104. edycja legendarnego wyścigu kolarskiego Tour de France. Skoda wspiera wyścig od 2004 roku jako oficjalny partner imprezy i dostawca samochodów technicznych.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech