mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Cztery razy Jeep

Cztery razy Jeep

Targi we Frankfurcie to okazja dla Jeepa do prezentacji czterech nowości. Na stoisku Jeepa będzie można oglądać debiutującego na rynku europejskim Jeepa Grand Cherokee SRT8, Wranglera oraz Wranglera Unlimited MY2012 z silnikiem V6 Pentastar oraz wersję Wranglera o nazwie Arctic.

Cztery razy Jeep
Debiutujący Jeep Grand Cherokee SRT8 napędzany jest nowym 6,4-litrowym silnikiem HEMI® V8 o mocy 470 KM i momencie obrotowym 630 Nm. Od 0 do 100 km/h Jeep przyspiesza w 4,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 255 km/h. System Selec-Track pozwala regulować sztywność zawieszenia, a systemem Fuel Saver Technology zapewnia 13-procentową oszczędność zużycia paliwa w jeździe autostradowej, wydłużając zasięg „bez tankowania" do 720 kilometrów. Sportowy wygląd podkreśla obniżona sylwetka, wystrój wnętrza oraz kierownica SRT z łopatkami zmiany biegów. Samochód będzie dostępny w europejskich salonach w pierwszym kwartale 2012 roku.

Razem z Wranglerem i Wranglerem Unlimited MY2012 we Frankfurcie zadebiutuje nowa, benzynowa jednostka V6 Pentastar o pojemności 3,6 l. Nowy silnik generuje moc 284 KM i moment obrotowy 347 Nm. Silnik ten współpracuje z ze zmienioną automatyczną skrzynią pięciobiegową. Pentastar V6 będzie drugą jednostką napędową obok 2,8-litorwego turbodiesla dostępną dla Jeepa Wranglera. W salonach silnik ten pojawi się od listopada 2011 roku.

Oprócz debiutującego silnika nad Menem zobaczymy prezentowaną po raz pierwszy wersję Wranglera o nazwie Arctic. Wersja ta jest oparta na modelu Sahara i można ją rozpoznać po "arktycznych" plakietkach i naklejkach stopy Yeti. Nowa wersja wyposażona jest w czarne felgi o rozmiarze 17 cali i zestaw akcesoriów Mopar®. Jeep Wrangler Arctic napędzany jest nowym silnikiem Pentastar V6 sprzężonym z pięciobiegowym automatem lub 2,8-litrowym turbodieslem, który współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią lub pięciobiegowym automatem. W salonach "arktyczna wersja" pojawi się pod koniec br.

Stoisko Jeepa we Frankfurcie będzie zdobiła również ekspozycja Jeep Grand Cherokee Interior Concept, gdzie będzie można zapoznać się z najnowszą wizją w dziedzinie designu i wykończenia wnętrza.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 156 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

Jeep Grand Cherokee - wygładzony

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.