mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Czy FT-1 to następca Toyoty Supry?

Czy FT-1 to następca Toyoty Supry?

Na NAIAS Toyota odsłoniła swój najnowszy model studyjny. FT-1 Concept został zaprojektowany przez Calty Design Research, które na swoim koncie ma kilkanaście ciekawych modeli.

Czy FT-1 to następca Toyoty Supry?

Calty to biuro projektowe Toyoty, które zostało założone w 1973 roku. Firma ma dwie swoje siedziby w Newport Beach(California) i w Ann Arbor, w stanie Michigan. Calty w większości projektów jest odpowiedzialne za stylistykę nadwozia. Firma na swoim koncie ma takie model jak: Celica (1978), Lexus SC400, Supra, FT-HS i Lexus LF-LC.

Przy okazji świętowania 40-lecia istnienia Calty postanowiła dać światu kolejny, jak podkreśla Toyota wyjątkowy model studyjny. Projektanci czerpali inspirację z takich modelów Toyoty jak 2000GT oraz Supra.

FT-1 z zewnątrz, tak naprawdę z dwóch stron prezentuje się bardzo dobrze. Linia boczna została  poprowadzona w taki sposób, że niektórzy mogą samochód przypisywać marce Ferrari. Jeszcze lepiej jest z tyłu. Tu można pomyśleć, że dodatkową inspiracją dla projektantów było Ferrari F12 i TVR Sagaris.

Świetnie prezentuje się dyfuzor oraz dwie szerokie końcówki układu wydechowego. Dolne światło stopu to pomysł wzięty z bolidów F1. Szerokie nadkola oraz wnęki w kształcie litery L przypominają nam model TVR Sagaris.Całość stylistyki auta psuje przód. O ile przednie reflektory wyglądają nieźle, to przetłoczenie pomiędzy nimi kojarzy nam się z dużym nosem Tośka z "Ulicy Sezamkowej". Rozumiemy, że projektanci chcieli nawiązać do bolidu F1, ale kompletnie im to nie wyszło. Za wzór powinni sobie postawić nos z Ferrari Enzo.

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy, że Toyota dogadała się z BMW w sprawie płyty podłogowej dla sportowego samochodu, który będzie wspólnym projektem japońsko-bawarskim. Wszyscy zgodnie trąbią, że mowa o następcy Supry. Czyżby FT-1 to właśnie owy następca? Czas pokaże, bo Toyota nabrała wody w usta. Miejmy nadzieję, że w seryjnym modelu zmienią przód auta.

 


Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~FX 2014-01-16

It`s unbelivable...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.