mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Czy taki będzie nowy CRX?

Czy taki będzie nowy CRX?

To byłaby z pewnością nie lada gratka dla miłośników sportowych aut, w szczególności marki Honda. Na wystawie w Tokio, zaprezentowana zostanie bowiem koncepcyjna Honda CR-Z, w której można się dopatrywać następcy małego CRX-a.

Czy taki będzie nowy CRX?

I choć oficjalnie ma to być zupełnie inne auto, nie mające z modelem CRX zbyt wiele wspólnego, poza zbliżoną nieco nazwą (CR-Z to skrót od "Compact Renaissance Zero"), to jednak nie sposób nie zauważyć pewnych odwołań do sprzedawanego na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia modelu.
 
Prototypowa Honda CR-Z ma być zapowiedzią małego sportowego modelu, który jednak, zgodnie z obecnie panującymi trendami, ma być zdecydowanie bardziej proekologiczny niż większość dostępnych obecnie aut o sportowej duszy. Dlatego też sercem tego modelu ma być napęd hybrydowy (zbudowany na bazie Civica Hybrid). Jak jednak pogodzi on sportowe aspiracje auta ze względami ekologicznymi, trudno powiedzieć. Honda nie ujawniła bowiem jak dotąd żadnych szczegółów dotyczących tego napędu. I tylko należy mieć nadzieję, że ulegnie on znacznej modyfikacji, gdyż obecnej jednostce hybrydowej Hondy daleko do miana choćby usportowionej.
 
Na pewno jednak wrażenie robi już sama sylwetka. Sam przód - duży grill z efektownymi wlotami powietrza i reflektorami w technologii LED - podkreśla sportowe ambicje małej Hondy. Do tego dochodzi mocno unosząca się linia boczna auta, tak że sam dach (prawie w całości szklany) jest niemal poziomy. Dlatego też w tylnej klapie, pomiędzy światłami, pojawiła się szyba, która ma umożliwić jakikolwiek choć widok do tyłu.

Honda CRX w latach 1984-1997, a więc w okresie, gdy była produkowana, należała do jednych z najlepszych propozycji w sportowej klasie średniej. W ciągu kilkunastu lat swojego żywotu rynkowego pojawiły się trzy generacje tego modelu, wszystkie bazujące na Hondzie Civic (od trzeciej do piątej generacji).
 
1984 - rozpoczęcie sprzedaży pierwszej generacji Hondy CRX, nazywanej także jako Ballade Sports
1987 - początek produkcji drugiej generacji CRX-a
1989 - facelifting Hondy CRX
1992 - początek sprzedaży trzeciej generacji Hondy CRX, nazywanej także jako CRX del Sol (w USA wręcz jako Honda del Sol)
1997 - zakończenie produkcji trzeciej generacji Hondy CRX
 
Zobacz więcej o samochodach marki Honda

 
Czytaj także:

Zbliża się nowy Jazz (2007-10-02)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda CR-Z Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda CR-Z

Podobne wiadomości:

Wojna domowa

auto motor i sport 0000-00-00

Honda i Toyota, Civic i Corolla - odwieczni rywale z jednego podwórka, tym razem w teście porównawczym. Czy na dobre wyszło im, że dojrzały i urosły do tego stopnia, że śmiało mogą konkurować z większymi modelami, jak Accord czy Avensis?

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~onceHONDAalwaysHONDA 2008-01-17

jak ktoś interesuję się autami jakie buduje honda to od razu widać nawiązanie do CRX II generacji.... Honda robi auta o panadczasowym wyglądzie.... auta wyróżniają się z tłumu... jak nie chcesz się wyróżniać => kup Golfa albo inne niemieckie auto.

~Jerzy 2007-10-14

Honda schodzi na złą drogę! BYŁEM fanem tej marki i posiadaczem kilku aut. Na ostatnim srodze się zawiodłem(produkcja made in Turkay). W nowych zauważalny trend na oszczędność,a to już koniec firmy. Obecnie nabyłem Subaru imprezę 2,0 . Widać i "czuć",że to japończyk. Szkoda niemniej tej Hondy....

~MOTOMIX 2007-10-13

z profilu to trochę jak 3 drzwiowy skrócony Prius ;-)... Mało ponętnie i oryginalnie jak na Hondę. Może ta Hybryda to też nawiązanie do Priusa. Zapatrzyli się przez nieuwagę czy jak???

~crx 2007-10-11

crx czy crz to wóz dla młodych ludzi, takich aut jes niewiele (ford niema nastepcy pumy, toyka celica to staroć, kończą produkcje tigry tt). Bardzo dobrze że wracają do crx, bo brakuje takich małych i tanich coupe !

~Mateusz 2007-10-11

Zaraz chorzy dilerzy Kia napiszą że ceed jest tak samo dobry :D :D a nawet lepszy :D :D LOL

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.