mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Daihatsu o sportowych ambicjach

Daihatsu o sportowych ambicjach

Obok bardziej rodzinnego modelu Materia, Daihatsu na swoim stoisku w Paryżu zaprezentuje także, przygotowany wspólnie z firmą stylistyczną Italdesign, prototypowy model D-Compact X-Over.

Daihatsu o sportowych ambicjach

Daihatsu D-Compact X-Over nieznacznie mniejszy od modelu Materia (dł. 3,75m, szer. 1,70m, wys. 1,58m, rozstaw osi 2,44m) ma jednak bardziej sportowe ambicje. Duże wloty powietrza oraz przednie reflektory razem z 17-calowymi felgami i oponami o rozmiarze 205/50 nadają temu konceptowi dość dynamiczny wygląd. Gdyby X-Over wyjechał dziś na drogi nie musiałby się też wstydzić swojego układu napędowego. Pod maską umieszczono bowiem 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 130 KM i maksymalnym momencie obrotowym 140 Nm. Czterostopniowa skrzynia automatyczna przenosi napęd na wszystkie cztery koła.
 
Mimo wszystko, prototypowe Daihatsu nie zatraciło zupełnie typowej dla tej marki funkcjonalności. Wnętrze jest dość obszerne, co dodatkowo akcentuje szklany dach ciągnący się od przedniej do tylnej szyby.
 
Choć to wprawdzie koncepcyjny model, to jednak patrząc na historię innego modelu tej marki można sądzić, iż wkrótce i X-Over może trafić do seryjnej produkcji. Studyjny D-Compact Wagon, który zaprezentowany został w marcu tego roku w Genewie, już teraz, jako Materia, będzie miał światową premierę.
 
Czytaj także:

"Pudełko" rodzinne (2006-09-13)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Daihatsu
Tematy w artykule: Daihatsu

Podobne wiadomości:

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Aktualności 2015-08-21

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Aktualności 2014-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.