mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Debiut globalnego samochodu Chevroleta

Debiut globalnego samochodu Chevroleta

Najnowszy model Chevroleta - Malibu - zadebiutował dzisiaj jednocześnie w Nowym Jorku oraz Szanghaju.

Debiut globalnego samochodu Chevroleta
Malibu będzie pierwszym samochodem od Chevroleta, który będzie dostępny globalnie na prawie 100 światowych rynkach na sześciu kontynentach. Sedan klasy średniej jest wielkim krokiem w przód w porównaniu do swojego, co tu dużo mówić, przeciętnego poprzednika. - Obecny model Malibu pozostawił po sobie bardzo pozytywne wrażenie i zmienił sposób myślenia o Chevrolecie – twierdzi przeciwnie Susan Docherty, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej GMIO. - Najnowsze Malibu bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w obecnie dostępnym modelu, ale oferuje klientom jeszcze lepszą stylistykę, większą oszczędność paliwa, bogatsze wyposażenie, lepsze wykonanie oraz dynamikę, dorównującą sedanom z czołówki segmentu.

Stylistycznie auto także nawiązuje do poprzednika, jednak jego design jest dużo bardziej unowocześniony i bardziej wyróżniający się z tłumu: - Design nadwozia najnowszego Malibu posiada DNA swoich braci, Camaro i Corvette, dzięki czemu wnosi do segmentu rodzinnych sedanów sportowy akcent – powiedział Bryan Nesbitt, dyrektor wykonawczy ds. stylistyki zewnętrznej marki Chevrolet. Linie są ostre, muskularne, faktycznie kojarzące się z najmocniejszymi przedstawicielami marki. Sylwetka jest szersza, a zintegrowany spojler i szerokie słupki nadają Malibu bardziej atletyczny i agresywny wygląd. Auto ma o 114 milimetrów krótszy rozstaw osi w porównaniu z poprzednim modelem.  Z przodu oraz z tyłu odnajdziemy większe logo Chevroleta. Dodatkowo, mamy tu większy, podwójny grill, projektorowe reflektory HID oraz zainspirowane modelem Camaro dwuczęściowe tylne lampy, oczywiście w technologii LED.

Wnętrze jest teraz bardziej przestronne za sprawą ogólnej zwiększonej szerokości nadwozia. Podwójna deska rozdzielcza tworzy tutaj przytulną i komfortową atmosferę i jakby opływa z dwóch stron kierowcę i pasażera. Wnętrze wykończone jest chromowanymi i drewnianymi elementami, także na kierownicy. Kabina podświetlona jest niebieskim ambientowym światłem, które podkreśla chrom i odbija się od niego, tworząc aurę elegancji, na spółkę z miękkimi tworzywami.

Na większości globalnych rynków auto będzie wyposażone w najnowszy pakiet multimedialny Chevrolet MyLink. System powstał na bazie amerykańskiego OnStar i zapewnia dostęp do usług internetowych jak np. radio Pandora czy Stitcher SmartRadio. Jest tu oczywiście także Bluetooth. Ciekawym rozwiązaniem jest ukrycie głębokiego na 15 centymetrów schowka za siedmiocalowym dotykowym ekranem.


Malibu dostępne będzie z szeroką gamą silników cztero- i sześciocylindrowych - w sumie do wyboru będziemy mieli dziesięć motorów, zasilanych benzyną, olejem napędowym bądź LPG, sparowanych z manualnymi oraz automatycznymi skrzyniami biegów, o których konkretne informacje otrzymamy później.

W skrócie podajmy najważniejsze cechy nowego modelu, cytowane za oficjalnym materiałem prasowym Chevroleta:

- gama 10 oszczędnych i mocnych, 4- i 6-cylindrowych silników zasilanych benzyną, olejem napędowym i LPG, dostępnych z manualnymi i automatycznymi przekładniami; na niektórych rynkach dostępna będzie również wersja silnika z turbodoładowaniem,
- sportowe cechy układu jezdnego,
- pełen ekspresji design nadwozia o atletycznej sylwetce,
- aerodynamika zbliżona do tej w elektrycznym Chevrolecie Volt, która zwiększa oszczędność paliwa i redukuje hałas spowodowany wiatrem,
- całkowicie nowe, bardziej przestronne wnętrze z charakterystycznym dla Chevroleta podwójnym kokpitem, wykonane z najwyższej jakości materiałów i najcichsze w całym segmencie
- nowy system MyLink, umożliwiający dostęp do usług internetowych, takich jak np. radio internetowe Pandora® czy Stitcher SmartRadio® (dostępne na większości rynków),
- szeroki zakres opcji i technologii związanych z bezpieczeństwem (dostępnych w zależności od rynku), obejmujący 10 poduszek powietrznych, karoserię o bardzo wysokiej wytrzymałości, system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu i zagrożeniu kolizją z przodu oraz system kamer wstecznych i asystenta parkowania.

Malibu będzie produkowane na całym świecie, w tym w USA i Chinach.


Podobne wiadomości:

Zapowiedź nowego crossovera od Nissana

Zapowiedź nowego crossovera od Nissana

Premiery 2015-09-08

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando