mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Długaśne Volvo S80

Długaśne Volvo S80

Choć Chińczycy jako naród do najwyższych na naszym globie raczej nie należą, to chyba właśnie w tym kraju największą popularnością cieszą się wydłużone wersje limuzyn. Do sprzedaży w Kraju Środka trafiła właśnie wydłużona limuzyna Volvo, czyli S80L.

Długaśne Volvo S80

Flagowe Volvo, które cieszy się sporą popularnością szczególnie wśród przedstawicieli rządu chińskiego oraz świata biznesu, należy do jednych z najbezpieczniejszych modeli oferowanych w Chinach. Poza tym zostało dostosowane pod kątem komfortu i luksusu do niemal wszystkich najbardziej wyszukanych wymagań, jakie stawiane są przed tego typu autami.

Wydłużony o 140 mm rozstaw osi, który wynosi w tej wersji S80 2.975 mm (całkowita długość pojazdu wynosi 4.991 mm), zapewnia ponadprzeciętną ilość miejsca w kabinie, szczególnie na tylnej kanapie. W rezultacie jest tam aż 1.025 mm miejsca na nogi. Szerokość S80L wynosi 1.861 mm, zaś wysokość 1.490 mm.Luksus podróżowania zapewnić mają m.in. takie elementy wyposażenia jak mała lodóweczka schowana za oparciem środkowego siedzenia, wysokiej klasy sprzęt audio-video, podgrzewane tylne siedzenia oraz najwyższej jakości materiały wykończeniowe.

Nabywcy S80L nie powinni narzekać również na napęd, jaki znajdą w tym modelu. Pod maskę trafił sześciocylindrowy, trzylitrowy silnik T6 o mocy 285 koni mechaniczych oraz maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm osiąganym już od 1.500 obr/min. Ta turbodoładowana jednostka pozwala osiągać prędkość 100 km/h po 7,2 sekundy. Wersja ta oferowana jest również z napędem na wszystkie koła, który rozdziela moc pomiędzy przednią i tylną oś, by zapewnić najlepszą przyczepność w różnych sytuacjach drogowych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S80 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo S80

Podobne wiadomości:

Volvo ekologicznie!

auto motor i sport 0000-00-00

Odświeżone Volvo S80

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.