mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dodge Dart: Kompakt z muflonem na masce

Dodge Dart: Kompakt z muflonem na masce

Kilka dni temu informowaliśmy, że Dodge ma problem z nazwą dla swojego nowego modelu. Dziś wszystko jest już jasne. Nowy, kompaktowy model z muflonem na masce będzie nazywał się Dart, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "rzutkę". Dodge "rzuca się" na rynek chcąc odnieść duży sukces dzięki modelowi Dart. Tylko czy nie rzuca się z motyką na słońce?

Dodge Dart: Kompakt z muflonem na masce
Samochód zadebiutuje podczas nadchodzących targów w Detroit. I tu od razu śmiało można stwierdzić, że na tych targach Dodge nie zaprezentuje nowego Vipera, który swą premierą przyćmił by debiut nowego Darta. Początkowo kompaktowy model miał nosić nazwę Hornet w hołdzie samochodu Hudson Hornet, który na rynku pojawił się 60 lat temu. Firma jednak zrezygnowała z tego zabiegu i skorzystała z nazwy samochodu, który powstawał w latach 1960-1976, Dodge’a Darta.

Nowy Dart bazuje na Alfie Romeo Gulietta. Tym samym Dodge przejął od Alfy wszystko to co w tym aucie najlepszego - dynamikę, prowadzenie i zwrotność. Struktura auta składa się w 68 procentach ze stali, która zapewnia nadwoziu odpowiednią sztywność. Dodge udostępnił dwa zdjęcia nowego modelu, na których widać bardzo charakterystyczne reflektory, które amerykańska marka określa mianem "byczych oczu". Tylne światła zostały wykonane w technologii LED, natomiast dwie końcówki układu wydechowego inspirowane były tymi pochodzącymi z modelu Charger.

Pod maskę nowego Dodge'a trafi jeden z trzech dostępnych silników. Kierowca będzie mógł wybrać nowy silniki Tigershark 16v o pojemności 2.0 litrów, 1.4 litra MultiAir, 2.4-litra Tigershark 16v MultiAir. Trzy silniki będą mogły współpracować z trzema wariantami skrzyni biegów. Samochód będzie produkowany w amerykańskiej fabryce Chryslera w Belvidere. Targi motoryzacyjne w Detroit już za niecały miesiąc, więc nie długo poznamy nowy model w całej okazałości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge targi w Detroit Dodge Dart

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

~Protagonista 2011-12-07

Sam jesteś Kozioł na masce, jak już to muflon.

~radush 2011-12-07

Dart zapowiada się na świetny samochód. Samo to, że bazuje na Alfie, daje gwarancję że nie będzie to byle jaki samochód. Jak widać współpraca Chryslera z Fiatem daje bardzo dobre wyniki, i tylko mieć nadzieje że będzie ona trwać jak najdłużej o przynosi wiele korzyści dla obu stron.

~sdf 2011-12-07

Kupcie sobie nowy słownik :) Dart w tym przypadku oznacza rzutkę / strzałkę / pocisk. W formie czasownikowej to chyba tylko w Australii tego słowa używają....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.