mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dodge Nitro nadjechał

Dodge Nitro nadjechał

Międzynarodowy salon samochodowy Kalifornii stał się doskonałą okazją dla potwierdzenia przez Chrysler Group decyzji o rozpoczęciu produkcji średniej klasy pojazdu rekreacyjno-użytkowego Dodge Nitro w roku modelowym 2007.

Dodge Nitro nadjechał

Dodge Nitro będzie uzupełnieniem obecnej gamy samochodów osobowych, minivanów, pick-upów, pojazdów dostawczych oraz pełnowymiarowych SUV-ów tej marki. Wersja produkcyjna Dodge Nitro opiera się na pojeździe koncepcyjnym, prezentowanym pod tą sama nazwą na Salonie samochodowym w Chicago w lutym 2005 roku.

Zaprezentowane na tegorocznym Salonie samochodowym w Genewie samochody koncepcyjne Dodge Nitro i Caliber zwiastują globalną ekspansję marki Dodge i reprezentują cechy charakterystyczne dla tej marki: potencjał eksploatacyjny, śmiałość wyrazu i odpowiednią moc napędu. Oba te samochody oferowane będą tylko na rynkach światowych - poza Ameryką Północną.    

Z udziałem w rynku na poziomie 6,9 procent Dodge jest piątą co do znaczenia marką w USA i ósmą marką w skali przemysły motoryzacyjnego. W roku 2004 globalna sprzedaż pojazdów Dodge przekroczyła 1,4 mln sztuk. Dodge jest wciąż liderem w segmencie minivanów, posiadając 20 procent penetracji na rynku USA. W segmencie samochodów półciężarowych udział Dodge wynosi 18 procent, zaś w segmencie samochodów osobowych - 4,5 procent. Do Europy i na inne rynki światowe Dodge przybywa w roku 2006.

Zobacz galerię Dodge Nitro.
Zobacz galerię Dodge Caliber

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Nitro Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Nitro

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać
Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać
Radzimy jak odpowiednio przygotować samochód do sprzedaży, ustalić cenę i stworzyć ogłoszenie wystrzegając się prostych błędów. Oto kilka wskazówek.