mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dodge Nitro nadjechał

Dodge Nitro nadjechał

Międzynarodowy salon samochodowy Kalifornii stał się doskonałą okazją dla potwierdzenia przez Chrysler Group decyzji o rozpoczęciu produkcji średniej klasy pojazdu rekreacyjno-użytkowego Dodge Nitro w roku modelowym 2007.

Dodge Nitro nadjechał

Dodge Nitro będzie uzupełnieniem obecnej gamy samochodów osobowych, minivanów, pick-upów, pojazdów dostawczych oraz pełnowymiarowych SUV-ów tej marki. Wersja produkcyjna Dodge Nitro opiera się na pojeździe koncepcyjnym, prezentowanym pod tą sama nazwą na Salonie samochodowym w Chicago w lutym 2005 roku.

Zaprezentowane na tegorocznym Salonie samochodowym w Genewie samochody koncepcyjne Dodge Nitro i Caliber zwiastują globalną ekspansję marki Dodge i reprezentują cechy charakterystyczne dla tej marki: potencjał eksploatacyjny, śmiałość wyrazu i odpowiednią moc napędu. Oba te samochody oferowane będą tylko na rynkach światowych - poza Ameryką Północną.    

Z udziałem w rynku na poziomie 6,9 procent Dodge jest piątą co do znaczenia marką w USA i ósmą marką w skali przemysły motoryzacyjnego. W roku 2004 globalna sprzedaż pojazdów Dodge przekroczyła 1,4 mln sztuk. Dodge jest wciąż liderem w segmencie minivanów, posiadając 20 procent penetracji na rynku USA. W segmencie samochodów półciężarowych udział Dodge wynosi 18 procent, zaś w segmencie samochodów osobowych - 4,5 procent. Do Europy i na inne rynki światowe Dodge przybywa w roku 2006.

Zobacz galerię Dodge Nitro.
Zobacz galerię Dodge Caliber

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Nitro Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Nitro

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.