mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Druga generacja S80

Druga generacja S80

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie (od 28 lutego) zaprezentowana zostanie druga generacja Volvo S80. Do sprzedaży flagowe Volvo trafi już w czerwcu.

Druga generacja S80

Najmocniejsza wersja S80 dysponować będzie 4,4-litrowym silnikiem V8 o mocy 315 KM i maksymalnym momencie obrotowym 440 Nm. Jednostka ta do tej pory stosowana była w terenowym modelu Volvo XC90.

W nowym S80 zastosowana zostanie także całkowicie nowa sześciocylindrowa, rzędowa jednostka benzynowa o pojemności 3,2 litra, mocy 238 KM i maksymalnym momencie 320 Nm. Zbudowana z aluminium zastąpi 2,9-litrowy silnik, od którego będzie o 42 KM mocniejsza i będzie dysponować maksymalnym momentem wyższym o 40 Nm. Współpracować będzie z sześciostopniową automatyczną przekładnią. W ofercie z nowym S80 będą także dwa silniki pięciocylindrowe. Dwustukonny o pojemności 2,5 litra i maksymalnym momencie 300 Nm oraz najnowszej generacji turbodiesel o mocy 185 KM i momencie 400 Nm.

Zobacz więcej zdjęć nowego Volvo S80

Największy sedan Volvo w swojej ofercie mieć będzie także wersję z napędem na wszystkie koła, która jednak początkowo dostępna będzie wyłącznie z najmocniejszą wersją silnikową V8.

Nowy S80 może być także wyposażony w aktywne zawieszenie, które automatycznie dostosowuje się do aktualnych warunków drogowych i prędkości. W standardzie znajdzie się system DSTC (elektroniczny układ dynamicznej stabilizacji toru jazdy).

Oczywiście, jak przystało na Volvo, wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie. Wśród nowych rozwiązań znajdzie się układ adaptacyjnej regulacji prędkości jazdy (ACC - Adaptive Cruise Control) wraz z systemem ostrzegającym przed kolizją (Collision Warning) oraz systemem wspomagania hamowania (Brake Support). System ten pozwala na utrzymywanie stałej odległości za poprzedzającym nas pojazdem. W sytuacji, kiedy jest on wyłączony, a odległość do poprzedzającego auta zmniejsza się na tyle szybko, że istnieje ryzyko najechania, włącza się system ostrzegający kierowcę. Włącza się brzęczyk, zapalają się światła ostrzegawcze, a układ hamulcowy przygotowuje się do działania.

W wyposażeniu S80 znajdą się także aktywne bi-ksenony, zwiększające widoczność podczas pokonywania krętych dróg, oraz zaawansowany pilot PCC (Personal Car Communicator). Jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. PCC spełnia wiele istotnych funkcji. Zanim jeszcze kierowca znajdzie się przy samochodzie, może sprawdzić, czy jest on bezpieczny, np. czy jest zamknięty oraz czy włączony jest alarm. Czujnik bicia serca ostrzega, jeśli ktoś kryje się w środku auta.

Zobacz więcej o modelu Volvo S80

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S80 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo S80

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.