mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Duży SUV powraca

Duży SUV powraca

Choć w Europie wszyscy żyjemy już zbliżającą się wystawą w Paryżu i nowościami, jakie będzie można tam zobaczyć, to nie oznacza to, że w pozostałych rejonach świata nic się nie dzieje. Za Oceanem zadebiutuje wkrótce nowa generacja SUV-a Dodge Durango.

Duży SUV powraca
Dodge Durango należy do tej grupy aut, jakimi jeszcze niedawno poruszała się większość mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Kryzys, walka o ochronę środowiska spowodowały jednak, że i na rynku amerykańskim coraz więcej osób zwraca uwagę na mniejsze, a tym samym oszczędniejsze modele. Nie oznacza to jednak, iż duże SUV-y odeszły już całkowicie w niebyt, czego najlepszym przykładem jest właśnie nowa generacja Dodge'a.

Dodge Durango na rynku obecny jest od 1998 roku (w 2003 roku pojawiła się druga generacja) i ma już na swoim koncie grubo ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Kiedy w 2008 roku zakończona została produkcja Durango drugiej generacji, nie do końca było wiadomo, jaka przyszłość czeka ten model. Dziś już wiemy, że pod koniec tego roku auto powróci na amerykańskie drogi.

Najnowszy Dodge Durango będzie produkowany razem z Jeepem Grand Cherokee i będzie także bazował na wielu rozwiązaniach pochodzących od swojego bardziej sławnego kuzyna. Durango będzie oferowany z dwoma potężnymi silnikami. Słabszy, sześciocylindrowy (Pentastar V6) o pojemności 3,6 litra dysponuje mocą 290 KM i maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm. Jeśli komuś to wciąż mało, będzie mógł wybrać 5,7-litrową jednostkę HEMI V8 o mocy 360 KM i maksymalnym momencie 530 Nm. Mocniejszy silnik będzie dysponował systemem MDS (system zmiennej pojemności czynnej), który w niezauważalny sposób przełącza silnik w tryb czterocylindrowy, kiedy nie jest wykorzystywana cała moc jednostki napędowej. Obie wersje silnikowe będą oczywiście oferowane z napędem na wszystkie koła.

Sporych rozmiarów nadwozie sprawia, że na wszystkich miejscach 7-osobowego Durango będziemy mieć sporo przestrzeni wokół siebie. W razie potrzeby wnętrze możemy zaaranżować na wiele różnych sposobów (w sumie aż 22 konfiguracje). Ponadto w kabinie komfortowe warunki podróżującym mają zapewnić najlepszej jakości materiały oraz praktyczne i funkcjonalne rozwiązania.

Na liście wyposażenia znajdziemy m.in. przednie, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne obejmujące wszystkie trzy rzędy siedzeń, system ESP, aktywne zagłówki, system monitorujący tzw. martwy punkt, aktywny tempomat oraz system ostrzegający przed kolizją.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Durango Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Durango

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Scenic z nowym silnikiem
Renault Scenic z nowym silnikiem
Daimler i Renault wzmacniają współpracę w kwestii jednostek napędowych. Nowa konstrukcja przygotowana przez niemieckich i francuskich inżynierów trafi pod maskę modeli Scenic i Grand Scenic.