Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dwa nowe motocykle w gamie BMW

Dwa nowe motocykle w gamie BMW

Ofensywa produktowa BMW Motorrad wchodzi w nowy etap. W trakcie targów Bologna Motor Show oficjalnie zaprezentowano nowy turystyczny motocykl BMW R1200RT, który obchodził swoją światową premierę.

Dwa nowe motocykle w gamie BMW

Wejdzie on do sprzedaży w styczniu 2005 roku. Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, nowy, sportowo-turystyczny motocykl BMW R1200ST - następca modelu BMW R1150RS będzie również dostępny na rynku, jako trzeci model wyposażony w nowy poziomo ułożony silnik typu twin boxer.

Bazą rozwoju tych dwóch motocykli był układ napędowy, innowacyjne elementy podwozia i nowoczesna technologia modelu BMW R1200GS. Zarówno model sportowy jak i turystyczny zwracają uwagę swoim wzrostem mocy przy jednoczesnym zredukowaniu wagi motocykla. R1200RT oferuje doskonałe właściwości jezdne a także idealny komfort jazdy. Moc rzędu 110 KM i waga motocykla poniżej 260 kg. gwarantują mnóstwo radości z jazdy zarówno na długich jak i krótkich trasach.

Podobną technikę zastosowano w modelu BMW R1200ST. Wagę zredukowano do poziomu niecałych 230 kg, dzięki czemu motocykl zyskał na dynamice i zwinności. R1200ST dzięki swoim parametrom dedykowany jest wielbicielom motocykli turystycznych o sportowych ambicjach.

W BMW R1200ST elementy obudowy motocykla rozmieszczone są na oddzielnych powierzchniach i na różnych poziomach. Podkreśla to wizualnie wrażenie lekkości motocykla. Wraz z elektrycznie regulowaną osłoną przednią obudowa perfekcyjnie ochrania przed wiatrem i złą pogodą. Podwójne lampy w modelu BMW R1200ST swoimi ostrymi konturami nadają motocyklowi charakterystyczną i wyrazistą prezencję. Elementy obudowy są zaprojektowane ekonomicznie. Podkreślają one sportowe zacięcie motocykla jednocześnie zapewniając komfort i ochronę.

Komentuj:

~jomas 2006-11-30

** ;p hyhy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj