mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dwie nowe wersje Renault Kangoo

Dwie nowe wersje Renault Kangoo

Renault jeszcze przed początkiem lata na polski rynek wprowadzi dwie nowe wersje Kangoo. Będą to Grand Kangoo oraz Kangoo Helios.

Dwie nowe wersje Renault Kangoo
Wersja Grand oferuje 7 miejsc na swoim pokładzie. Trzeci rząd siedzeń to dwa niezależne i wyjmowane fotele. Zamontowane na prowadnicach można przesuwać zarówno do przodu jak i do tyłu. Trzeci rząd siedzeń można łatwo zająć, dzięki dzielonej kanapie w drugim rządzie  w proporcji 2/3-1/3. Kanapa ta może zostać złożona, tworząc płaską podłogę. Auto dedykowane jest do tych osób, które w swojej działalności potrzebują auta osobowo-towarowego.

Zarówno składana kanapa drugiego rzędu jak i fotele trzeciego rzędu pozwalają na duży wachlarz konfiguracji wnętrza nowego Grand Kangoo. Auto może również posiadać potężną przestrzeń ładunkową wynoszącą 3400dm3 dzięki wykorzystaniu tylko dwóch foteli.

Auto jest produkowane we francuskiej fabryce w Maubeuge i wyposażane w silnik 1.5 dCi 110. Na polskim rynku auto będzie oferowane w wersji 7-miescowej Oasis, a jego cena będzie rozpoczynać się od kwoty 79 900 zł.

Drugi model, który zadebiutuje niedługo w salonach to Kangoo Helios Energy dCi 90. Wersja ta została wyposażona w silnik opracowany na bazie jednostki dCi 110. W tej wersji auto zadowala się 4.4 l paliwa na 100 przejechanych kilometrów w cyklu mieszanym. Aby osiągnąć taki wynik inżynierowie Renault skorzystali z powłok diamentopodobnych DLC, które znajdują się m.in.. na popychaczach wałka rozrządu i od wielu lat są obecne w sporcie motorowym. Takie rozwiązanie techniczne obniża opory tarcia i zwiększa wydajność silnika.

Nowa jednostka wspomagana jest układem odzyskiwania energii z hamulców oraz technologią Stop & Start. Silnik przy 90-konnej mocy dostarcza 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Aby wyjechać z salonu tym modelem na start trzeba będzie przygotować kwotę 74 850 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Nowe Clio - pierwsze zdjęcie

auto motor i sport 0000-00-00

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.