mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > EVO IX AD 2006

EVO IX AD 2006

Już wkrótce (w ostatnim kwartale roku) Mitsubishi Lancer Evolution IX zastąpi obecną, ósmą generację tego modelu. W porównaniu do poprzednika auto będzie nieznacznie mocniejsze.

EVO IX AD 2006

Dwulitrowy, 16-zaworowy silnik będzie dysponował mocą 280 KM, poprzednik był tu gorszy o 15 KM. Na takim samym poziomie pozostanie za to maksymalny moment obrotowy - 355 Nm przy 3.500 obr/min. Większa moc pozwoli na szybsze uzyskanie 100 km/h. Teraz będzie to możliwe już po 5,7 sekundy (poprzednio 6,1 sek.). W odpowiedzi na oczekiwania Europejczyków, firma Mitsubishi Motors postanowiła wprowadzić 6-stopniową, manualną przekładnię zmiany biegów również w modelu Lancer Evolution IX przeznaczonym na rynek europejski.

Evo IX będzie lżejszy od Evo VIII, a wykonany w całości z aluminium dach oraz wzmacniające, pochłaniające energię uderzenia belki w drzwiach przyczyniają się, do obniżenia środka ciężkości, co w efekcie przynosi lepsze trzymanie się drogi najnowszego modelu Lancera Evolution IX.

Lancer Evolution IX otrzymał doskonałe amortyzatory firmy Bilstein oraz ultralekkie, 17-calowe wykonane ze stopu metali lekkich obręcze BBS.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.