mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > EVO IX AD 2006

EVO IX AD 2006

Już wkrótce (w ostatnim kwartale roku) Mitsubishi Lancer Evolution IX zastąpi obecną, ósmą generację tego modelu. W porównaniu do poprzednika auto będzie nieznacznie mocniejsze.

EVO IX AD 2006

Dwulitrowy, 16-zaworowy silnik będzie dysponował mocą 280 KM, poprzednik był tu gorszy o 15 KM. Na takim samym poziomie pozostanie za to maksymalny moment obrotowy - 355 Nm przy 3.500 obr/min. Większa moc pozwoli na szybsze uzyskanie 100 km/h. Teraz będzie to możliwe już po 5,7 sekundy (poprzednio 6,1 sek.). W odpowiedzi na oczekiwania Europejczyków, firma Mitsubishi Motors postanowiła wprowadzić 6-stopniową, manualną przekładnię zmiany biegów również w modelu Lancer Evolution IX przeznaczonym na rynek europejski.

Evo IX będzie lżejszy od Evo VIII, a wykonany w całości z aluminium dach oraz wzmacniające, pochłaniające energię uderzenia belki w drzwiach przyczyniają się, do obniżenia środka ciężkości, co w efekcie przynosi lepsze trzymanie się drogi najnowszego modelu Lancera Evolution IX.

Lancer Evolution IX otrzymał doskonałe amortyzatory firmy Bilstein oraz ultralekkie, 17-calowe wykonane ze stopu metali lekkich obręcze BBS.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.