mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ecologiczny ścigacz Volkswagena

Ecologiczny ścigacz Volkswagena

Czy inżynierom Volkswagena udało się stworzyć idealny samochód? Jest szybki, piękny, a co najważniejsze pali jedynie 3,4 litra na 100 kilometrów.

Ecologiczny ścigacz Volkswagena

Na świeżo rozpoczętych targach samochodowych w japońskiej stolicy Tokio koncern z Wolfsburga zaprezentuje prototyp Volkswagena EcoRacer. Nowy VW to połączenie modeli Coupe, Roadster i Speedster w jednym.

Najistotniejszym elementem EcoRacera jest jego imponujące spalanie, a przy tym wysokie osiągi. Według informacji Volkswagena auto na 100 kilometrów będzie potrzebowało jedynie 3,4 litra oleju napędowego i będzie w stanie osiągnąć maksymalna prędkość w granicach 230 km/h. W EcoRacerze silnik umieszczony jest centralnie. Dzięki zastosowaniu w karoserii elementów z włókna węglowego nowy prototyp VW waży jedynie 850 kilogramów i budząc do życia 140 KM sportowy Turbo-diesel do setki przyspiesza w jedynie 6,3 sekundy.

Zobacz więcej zdjęć VW EcoRacer

Niewątpliwie dzięki takim osiągom EcoRacer wytycza nowe standardy w produkcji rasowych samochodów. Również sam design ekologicznego VW wygląda bardzo ciekawie. Przód samochodu z wielkim wlotem powietrza oraz zamontowane reflektory LED budzą respekt. Całości świetnie dopełniają linie nadwozia wyraziście zaznaczające sylwetkę. Z tyły projektanci również się przyłożyli i stworzyli pikantną mieszankę modeli Coupe i Speedster.

Ekstremalnie oszczędnego „ścigacza” można będzie podziwiać od 22. października do 6. października i poza prezentowanym nowym Polo GTI będzie to jeden z najchętniej oglądanych modeli Volskwagena.

Zobacz więcej o marce Volkswagen

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq Scout debiutuje w Polsce
Skoda Kodiaq Scout debiutuje w Polsce
Flagowy SUV czeskiego producenta jest już dostępny w nowej wersji. Skoda Kodiaq Scout jest standardowo wyposażona w napęd na cztery koła, a pod maskę trafią silniki o mocy od 150 do 190 KM. Importer ujawnił już polskie cenniki.