Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ecologiczny ścigacz Volkswagena

Ecologiczny ścigacz Volkswagena

Czy inżynierom Volkswagena udało się stworzyć idealny samochód? Jest szybki, piękny, a co najważniejsze pali jedynie 3,4 litra na 100 kilometrów.

Ecologiczny ścigacz Volkswagena

Na świeżo rozpoczętych targach samochodowych w japońskiej stolicy Tokio koncern z Wolfsburga zaprezentuje prototyp Volkswagena EcoRacer. Nowy VW to połączenie modeli Coupe, Roadster i Speedster w jednym.

Najistotniejszym elementem EcoRacera jest jego imponujące spalanie, a przy tym wysokie osiągi. Według informacji Volkswagena auto na 100 kilometrów będzie potrzebowało jedynie 3,4 litra oleju napędowego i będzie w stanie osiągnąć maksymalna prędkość w granicach 230 km/h. W EcoRacerze silnik umieszczony jest centralnie. Dzięki zastosowaniu w karoserii elementów z włókna węglowego nowy prototyp VW waży jedynie 850 kilogramów i budząc do życia 140 KM sportowy Turbo-diesel do setki przyspiesza w jedynie 6,3 sekundy.

Zobacz więcej zdjęć VW EcoRacer

Niewątpliwie dzięki takim osiągom EcoRacer wytycza nowe standardy w produkcji rasowych samochodów. Również sam design ekologicznego VW wygląda bardzo ciekawie. Przód samochodu z wielkim wlotem powietrza oraz zamontowane reflektory LED budzą respekt. Całości świetnie dopełniają linie nadwozia wyraziście zaznaczające sylwetkę. Z tyły projektanci również się przyłożyli i stworzyli pikantną mieszankę modeli Coupe i Speedster.

Ekstremalnie oszczędnego „ścigacza” można będzie podziwiać od 22. października do 6. października i poza prezentowanym nowym Polo GTI będzie to jeden z najchętniej oglądanych modeli Volskwagena.

Zobacz więcej o marce Volkswagen

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj