Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Egejskie Renault

Egejskie Renault

Francuska firma przygotowała na zbliżające się targi we Frankfurcie, specjalny concept car. Renault Egeus w morskich barwach rozwija koncepcję sportowej limuzyny.

Egejskie Renault

Renault Egeus prezentuje sposób w jaki francuski producent widzi rozwój aut segmentu SUV - tak, już słyszymy te narzekania na kolejną pseudo terenówkę. Fakty są jednak takie, że większość z tych aut 90% czasu spędza na twardych i krętych drogach, coraz mniej z nich ma także permanentny napęd na wszystkie koła, a więc nic dziwnego, że rozwój tych modeli idzie w stronę dostosowania ich do realnych wymogów nabywców.


Zobacz galerię Renault Egeus z IAA Frankfurt 2005

TU znajdziesz pełną galerię Renault Egeus


Z zewnątrz charakteryzują go proste linie i duże panele nadwozia, z tylko nieznacznie zaznaczonymi nadkolami mieszczącymi 22-calowe koła obute w opony Michelin Eden Weiss z systemem PAX, które różnią się dodatkowo bieżnikiem między osiami, dla lepszej trakcji.

Na te trafia moc kierowana poprzez elektroniczny, w pełni automatyczny system 4WD i 7-biegową skrzynię sekwencyjną z możliwością zmiany biegów łopatkami. Na podstawie danych z czujników komputer decyduje kiedy, dla optymalnej przyczepności, przenieść jaką moc na poszczególne koła, a ma do dyspozycji 250 KM. Z 3-litrowego diesla V6 może ona trafiać w stosunku 0-100% na pojedyncze koło.


Więcej o najnowszym prototypie Renault Egeus już wkrótce - przy okazji obszernej relacji z targów IAA we Frankfurcie. Zapraszamy do śledzenia najświeższych informacji na mojeauto.pl.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Egeus

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Peugeot 3008GT do zgarnięcia w plebiscycie Best Cars 2017
Peugeot 3008GT do zgarnięcia w plebiscycie Best Cars 2017
Wystartowało głosowanie w najnowszej odsłonie plebiscytu Best Cars 2017. W tym roku biorąc udział w głosowaniu masz szansę wygrać nowego Peugeot 3008GT.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj