mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Egejskie Renault

Egejskie Renault

Francuska firma przygotowała na zbliżające się targi we Frankfurcie, specjalny concept car. Renault Egeus w morskich barwach rozwija koncepcję sportowej limuzyny.

Egejskie Renault

Renault Egeus prezentuje sposób w jaki francuski producent widzi rozwój aut segmentu SUV - tak, już słyszymy te narzekania na kolejną pseudo terenówkę. Fakty są jednak takie, że większość z tych aut 90% czasu spędza na twardych i krętych drogach, coraz mniej z nich ma także permanentny napęd na wszystkie koła, a więc nic dziwnego, że rozwój tych modeli idzie w stronę dostosowania ich do realnych wymogów nabywców.


Zobacz galerię Renault Egeus z IAA Frankfurt 2005

TU znajdziesz pełną galerię Renault Egeus


Z zewnątrz charakteryzują go proste linie i duże panele nadwozia, z tylko nieznacznie zaznaczonymi nadkolami mieszczącymi 22-calowe koła obute w opony Michelin Eden Weiss z systemem PAX, które różnią się dodatkowo bieżnikiem między osiami, dla lepszej trakcji.

Na te trafia moc kierowana poprzez elektroniczny, w pełni automatyczny system 4WD i 7-biegową skrzynię sekwencyjną z możliwością zmiany biegów łopatkami. Na podstawie danych z czujników komputer decyduje kiedy, dla optymalnej przyczepności, przenieść jaką moc na poszczególne koła, a ma do dyspozycji 250 KM. Z 3-litrowego diesla V6 może ona trafiać w stosunku 0-100% na pojedyncze koło.


Więcej o najnowszym prototypie Renault Egeus już wkrótce - przy okazji obszernej relacji z targów IAA we Frankfurcie. Zapraszamy do śledzenia najświeższych informacji na mojeauto.pl.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Egeus

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.