mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Eko-flota Hyundaia

Eko-flota Hyundaia

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Hyundai zaprezentuje pięć nowych modeli ekologicznych z serii Blue Drive. Składa się z trzech modeli produkcyjnych - i30 Blue diesel, i10 EV i Elantra LPI Hybrid oraz dwóch futurystycznych samochodów koncepcyjnych - ix-Metro oraz Blue Will.

Eko-flota Hyundaia
Prezentowany po raz pierwszy samochód koncepcyjny ix-Metro jest połączeniem stylistyki inspirowanej wyglądem statku kosmicznego z ultra czystym napędem hybrydowym. Sercem tego kompaktowego SUV-a jest silnik benzynowy o pojemności 1.0 i mocy 125 KM generujący zaledwie 80 g/km CO2 oraz silnik elektryczny o mocy 15 KW. Swój europejski debiut ma również koncepcyjny Blue Will, wyposażony w 1,6-litrowy silnik benzynowy i motor elektryczny o mocy 100 KW. Zarówno emisje jak i zużycie paliwa są zminimalizowane, dzięki niskiej wadze Blue Will, a dodatkowa moc czerpana jest z zamontowanych na dachu baterii słonecznych.

Technologia hybrydowa stała się produkcyjną rzeczywistością w kolejnej, europejskiej premierze, jaką jest Elantra LPI Hybryd. Z uwagi na wyjątkowo udany debiut tego modelu w Korei, rozważana jest możliwość wprowadzenia auta także na rynek europejski.

Samochód szczyci się podwójnym mianem „pierwszego na świecie” - jest to pierwszy silnik hybrydowy napędzany LPG i pierwszy produkcyjny samochód hybrydowy używający super wydajnych baterii litowo-jonowo-polimerowych.

Dzięki zastosowaniu technologii stop-start w benzynowym i30 ograniczono emisje szkodliwych substancji oraz zużycie paliwa o 7%. Teraz ten sam system stop-start znalazł zastosowanie w i30 Blue z silnikiem diesela, redukując emisję CO2 do imponującego poziomu: 113 g/km dla jednostki 90 KM oraz 117 g/km dla wersji 115 KM. Konkurujący z najlepszymi w swojej klasie, i30 Blue Diesel zostanie pokazany we Frankfurcie po raz pierwszy.

Kolejnym świadectwem dążeń Hyundaia kierunku udoskonalania napędów alternatywnych jest nowy i10 EV – pierwszy, elektryczny model produkcyjny Hyundaia o zasięgu 160 km. Limitowana produkcja i10 EV rozpocznie się w 2010r jednak początkowo samochód będzie dostępny głównie na rynku Koreańskim i w pierwszej kolejności trafi do ministerstw, przedsiębiorstw państwowych i komunalnych. Data wprowadzenia samochodu do sprzedaży detalicznej nie jest jeszcze znana.

"Nasza gama modeli sygnowanych jako Blue Drive ma zminimalizować negatywne oddziaływanie na środowisko przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych wartości samochodów Hyundaia, jakimi są: jakość i innowacyjność" - mówi Allan Rushforth, Wiceprezes Hyundai Motor Europe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai targi IAA ekologia koncepty Frankfurt Blue Drive

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.