mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekologiczna konkurencja Lexusa

Ekologiczna konkurencja Lexusa

Trwające obecnie targi w Detroit są okazją dla Lexusa do zaprezentowania swojej najświeższej nowości. W 2010 na rynku pojawi się całkiem nowy model japońskiego producenta z segmentu premium.

Ekologiczna konkurencja Lexusa

Auto o nazwie HS 250h będzie pozycjonowane ponad modelem IS, a przy okazji będzie nieco większy niż Lexus ES, który jest niedostępny na naszym rynku. Pod blaszaną pokrywą ukrywać się będzie jednostka hybrydowa, która do tej pory była stosowana w Toyocie Camry. Czterocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra połączono tam z jednostką elektryczną oraz sprzężono ze skrzynią CVT przekazującą napęd na przednią oś. Całość daje sumaryczną moc 187 koni mechanicznych i tyle samo będzie można się spodziewać w nowym Lexusie.

Producent zapowiada jednak, że model HS250h będzie wydajniejszy o 30 procent od konkurencji. Co więcej auto będzie zasilane 87 oktanowym paliwem, które w Stanach jest bardzo popularne. Wnętrze nowego Lexusa ma żyć w zgodzie z ekologią. Plastiki mają być wykonane z naturalnych tworzyw bazowanych na roślinach. Nowe materiały mają emitować dużo mniej szkoliwych substancji w całym swym cyklu życiowym, niż tradycyjnie stosowane materiały.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

~Maciek 2009-01-12

Ale czy pobije Hundaia i30 i Kiłe ceed??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman