mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie

Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie

Jesienią zadebiutuje już na europejskich drogach, a we wrześniu na wystawie we Frankfurcie zobaczymy jego wersję hybrydową. Mowa o nowym Mitsubishi Outlanderze i jego ekologicznym wariancie PHEV.

Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie
Choć Mitsubishi Outlander zmienił się dość wyraźnie, to jednak jest to tylko większy lifting, a nie zmiana generacyjna. Odnowiony Outlander PHEV będzie wyróżniał się przede wszystkim zmienionym przodem, który został stworzony w oparciu o koncepcję stylistyczną "Dynamic Shield". Ten sam pomysł designerski będzie wprowadzany wkrótce w innych nowych modelach Mitsubishi.

Zgodnie z zapowiedziami Japończyków wyższa będzie jakość wykończenia wnętrza Outlandera PHEV. Ponadto unowocześniono wiele elementów nadwozia, podwozia oraz układu napędowego, co ma się przekładać na lepsze parametry przyspieszenia, lepsze właściwości jezdne oraz wyższy komfort resorowania. Kabina pasażerska będzie teraz również lepiej wyciszona, zaś układ hybrydowy ma mieć wyższą wydajność ekologiczną (emisja CO2 obniżona z 44 do 42 g/km).Outlander PHEV napędzany jest opracowanym przez Mitsubishi Motors systemem Plug-in Hybrid EV, obejmującym układ napędowy Twin Motor 4WD z dwoma silnikami, z których jeden napędza przednie, a drugi tylne koła, a także akumulatorem o dużej pojemności umieszczonym pod podłogą. Model ten może poruszać się z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej.

Przypomnijmy, że hybrydowa odmiana Outlandera zadebiutowała na rynku japońskim na początku 2013 roku i była wówczas pierwszą na świecie hybrydą SUV typu plug-in z napędem 4WD. Model ten jest obecnie eksportowany do 48 państw, w tym do Europy, i może pochwalić się tytułem najlepiej sprzedającego się auta typu PHEV na świecie - łącznie sprzedano już około 70 tys. sztuk tego modelu.System dostarczania energii V2H

Wraz z odnowionym Outlanderem PHEV Mitsubishi wprowadza na europejski rynek dwutorowy układ dostarczania energii elektrycznej z wykorzystaniem systemu V2H pomiędzy samochodem elektrycznym a domem, który z powodzeniem jest już wykorzystywany w Japonii.

Dzięki systemowi V2H auto jest teraz w stanie dostarczać energię elektryczną do domów z wykorzystaniem energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorach. Ponadto, po podłączeniu samochodu do systemu HEMS (system zarządzania energią w domostwie) pozwala on w bardziej wydajny sposób wykorzystywać energię elektryczną w domu poprzez ograniczenie strat energetycznych.

Co więcej, w połączeniu z panelami słonecznymi lub innymi formami pozyskiwania energii odnawialnej, nowe Mitsubishi Outlander PHEV umożliwia także wykorzystywanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w sposób bardziej przyjazny środowisku i bardziej efektywny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 103 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA...

Premiery 2018-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Corsa Gsi – polska cena
Opel Corsa Gsi – polska cena
Do zaprezentowanej wcześniej Insignii GSi dołącza mniejsza siostra - Corsa GSi. Rasowy maluch ma 150 KM mocy i drapieżny wygląd. Znamy już cenę modelu.