mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekologiczny Volkswagen z silnikiem Ducati

Ekologiczny Volkswagen z silnikiem Ducati

XL1 to limitowany samochód ukazujący popis technologiczny koncernu z Wolfsburga. Teraz Niemcy idą o krok dalej i pokazują model XL1 Sport wyposażony w silnik z motocykla Ducati.

Ekologiczny Volkswagen z silnikiem Ducati
Prędkość maksymalna 270 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 5.7 sekundy. Takie parametry gwarantuje moc 200 KM. Samochód waży jedynie 890 kg. Sercem XL1 Sport jest silnik pochodzący z włoskiego motocykla Ducati 1199 Superleggera. Jednostka V2 została lekko zmodyfikowana, posiada lekkie i wytrzymałe tytanowe korbowody oraz rozwija prędkość obrotową do 11 000 obr./min.

Pod skorupą nadwozia znajdziemy zawansowane zawieszenie rodem z aut wyścigowych. Konstrukcja została wbudowana w ramę "spaceframe", która jest wykonana ze stali o wysokiej wytrzymałość. Z Przodu znajdziemy podwójne wahacze poprzeczne z układem "pull-rod" amortyzatorów - przegub na dole jako drążek ciągnięty oraz osi tylnej z podwójnymi wahaczami poprzecznymi w układzie "push-rod" - przegub na górze jako drążek popychany. XL1 Sport dostał kute obręcze z magnezu, które są w lżejsze od aluminiowych o 23.9 kg. Na nich znajdziemy opony o rozmiarze 205/40 R 18 (z przodu) i 265/35 R 18 (z tyłu)Całe nadwozie w modelu Sport podobnie jak i zwykłym XL1 jest zbudowane z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK). Kabina monocoque z przesuniętymi względem siebie fotelami kierowcy i pasażera. Podobnie jak i w zwykłym XL1 tak i w nowym modelu z silnikiem Ducati zastosowano drzwi podnoszone do góry.Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.