mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekologiczny kabriolet

Ekologiczny kabriolet

Producent samochodów marki Peugeot przygotowuje właśnie specjalną wersję modelu coupe-cabrio o nazwie 207 Epure Concept. Jedną z szeregu innowacji, które w nim zastosowano, to zasilanie ogniwem paliwowym firmy Genepac.

Ekologiczny kabriolet

Samochód zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, pod koniec bieżącego miesiąca. Wyprzedzi on premierę już gotowego do produkcji modelu 207CC, który przygotowywany jest do premiery podczas genewskich targów motoryzacyjnych, które odbędą się w marcu.

Zobacz galerię zdjęć Peugeota 207 Epure

Architektura nowego samochodu w głównej mierze została oparta na poprzedniku, 206CC, który osiągnął niemałe zresztą sukcesy. Po jego premierze w 2000 roku, model ten stworzył, a następnie wypełnił własną niszę na rynku, będąc jednym z najlepiej sprzedających się kabrioletów w okresie od 2002, aż do 2004 roku. W porównaniu z poprzednikiem, nowa odsłona jest dużo bardziej zgrabna, dzięki mniej 'wydętej' tylnej części samochodu. Elektrohydrauliczny mechanizm odpowiedzialny za składanie dachu pozostał niezmieniony, co w stosunku do powiększonej platformy oznacza więcej miejsca na tylnych fotelach.

Przód samochodu pozostał taki sam jak w wersji 207 hatchback. Najwięcej zmian w nowym studium koncepcyjnym zaszło jednak pod maską. W standardowej wersji do dyspozycji dostępne będą dwie wersji jednostki o pojemności 1,6 litra. Dodatkowo, przy współpracy BMW powstała jednostka wysokoprężna o pojemności 1,6, używana także w MINI. Jednakże model Epure używać będzie silnika elektrycznego. Z napędzającego go wodoru, który dostawać się będzie z cylindrów umieszczonych pod podłogą, generowana będzie energia elektryczna, dzięki tworzeniu mieszanki z powietrzem. Prędkość maksymalna samochodu wynosi jedynie 130 km/h, a rozkręcenie się do prędkości 100 km/h zajmie mu aż 15 sekund. Rekompensuje to jednak dbałość o ekologię, gdyż jedynym produktem ubocznym spalania tego paliwa jest woda. Samochód na 'pełnym baku' będzie w stanie przejechać 350 kilometrów.

Czytaj także:

Peugeot zmniejsza produkcję 207 (2006-09-05)

Kolejne CC Peugeota (2006-06-14)

 


Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.