mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekologiczny kabriolet

Ekologiczny kabriolet

Producent samochodów marki Peugeot przygotowuje właśnie specjalną wersję modelu coupe-cabrio o nazwie 207 Epure Concept. Jedną z szeregu innowacji, które w nim zastosowano, to zasilanie ogniwem paliwowym firmy Genepac.

Ekologiczny kabriolet

Samochód zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, pod koniec bieżącego miesiąca. Wyprzedzi on premierę już gotowego do produkcji modelu 207CC, który przygotowywany jest do premiery podczas genewskich targów motoryzacyjnych, które odbędą się w marcu.

Zobacz galerię zdjęć Peugeota 207 Epure

Architektura nowego samochodu w głównej mierze została oparta na poprzedniku, 206CC, który osiągnął niemałe zresztą sukcesy. Po jego premierze w 2000 roku, model ten stworzył, a następnie wypełnił własną niszę na rynku, będąc jednym z najlepiej sprzedających się kabrioletów w okresie od 2002, aż do 2004 roku. W porównaniu z poprzednikiem, nowa odsłona jest dużo bardziej zgrabna, dzięki mniej 'wydętej' tylnej części samochodu. Elektrohydrauliczny mechanizm odpowiedzialny za składanie dachu pozostał niezmieniony, co w stosunku do powiększonej platformy oznacza więcej miejsca na tylnych fotelach.

Przód samochodu pozostał taki sam jak w wersji 207 hatchback. Najwięcej zmian w nowym studium koncepcyjnym zaszło jednak pod maską. W standardowej wersji do dyspozycji dostępne będą dwie wersji jednostki o pojemności 1,6 litra. Dodatkowo, przy współpracy BMW powstała jednostka wysokoprężna o pojemności 1,6, używana także w MINI. Jednakże model Epure używać będzie silnika elektrycznego. Z napędzającego go wodoru, który dostawać się będzie z cylindrów umieszczonych pod podłogą, generowana będzie energia elektryczna, dzięki tworzeniu mieszanki z powietrzem. Prędkość maksymalna samochodu wynosi jedynie 130 km/h, a rozkręcenie się do prędkości 100 km/h zajmie mu aż 15 sekund. Rekompensuje to jednak dbałość o ekologię, gdyż jedynym produktem ubocznym spalania tego paliwa jest woda. Samochód na 'pełnym baku' będzie w stanie przejechać 350 kilometrów.

Czytaj także:

Peugeot zmniejsza produkcję 207 (2006-09-05)

Kolejne CC Peugeota (2006-06-14)

 


Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.