mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekologiczny luksus

Ekologiczny luksus

Dopiero co, na początku tego roku podczas targów w Detroit mieliśmy możliwość podziwiać nowego, dużego sedana z "L" na masce, a już producent przygotował jego nowatorską odmianę.

Ekologiczny luksus

Hollywood może dostać rozstroju nerwowego. Ogólnie znana, zapoczątkowana tam moda na ekologiczne samochody (początek dał Prius), zatacza coraz szersze kręgi. Po prezentacji wchodzącego w przeciągu miesiąca do sprzedaży modelu RX 400h, teraz Toyota, do drugiego auta swojej reprezentacyjnej marki, wkłada super-nowoczesną technologię.

Lexus GS 450h został oficjalnie przedstawiony wczoraj, na specjalnej koferencji prasowej, po oficjalnym otwarciu pierwszego dnia targów nowojorskich. Jak powiedział Mark Templin, odpowiedzialny za marketing: "Tym razem zaaplikowaliśmy naszą formułę bezkompromisowej technologii do luksusowego, sportowego sedana, co potwierdza przydatność napędów hybrydowych w prawie każdym aucie. Jest to ważny krok na drodze do dalszego obniżania zużycia paliwa i jednoczesnej poprawy osiągów i parametrów jezdnych."

Zapewne już niedługo w prasie amerykańskiej pojawią sie pierwsze testy, które obiektywnie stwierdzą, na ile ten pomysł współgra z tego typu autem. Jak na razie wiadomo, że 3,5-litrowa, tradycyjna jednostka V6 została połączona z bardzo efektywnym silnikiem elektrycznym. Ten tandem napędza koła tylnej osi z mocą powyżej 300KM i pozwala GS-owi osiągnąć 100km/h w mniej niż 6 sekund. Nieźle.

Szczególnie dobrze auto ma radzić sobie właśnie przy przyspieszaniu. Dotychczas krytykowany za "wołowatość" napęd Priusa, tu bazujący na mocnym benzynowcu, ma dostarczać moc na każde żądanie, szczególnie przy wyprzedzaniu w zakresie od 50 do 100km/h.

Dodatkową zachętą do skuszenia się na drogie auto ma być lista wyposażenia standardowego obejmująca opcjonalne wyposażenie z tradycyjnie napędzanych modeli GS 300 i 400. Z zewnątrz hybrydę odróżnimy po specjalnych 18-calowych felgach.

Wszystko jednak dopiero za rok. Cóż, gwiazdy z fabryki snów mają 12 miesięcy na oswojenie się z tą możliwością. Może poprzez poznanie RX 450h?


Więcej o marce Lexus:

GS - Nowa porcja luksusu

Lexus ogłosił datę rozpoczęcia sprzedaży modelu RX 450h

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.