mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekonom(log)iczna C klasa

Ekonom(log)iczna C klasa

Wraz ze światową premierą nowego Mercedesa klasy C w Genewie będzie można zobaczyć studyjny model Vision C 220 Bluetec, który należałby do najbardziej oszczędnych i przyjaznych środowisku aut w swojej klasie.

Ekonom(log)iczna C klasa

Po raz pierwszy technologia Bluetec została zastosowana w czterocylindrowej jednostce wysokoprężnej. Dzięki zastosowaniu tych rewolucyjnych rozwiązań, Vision C 220 Bluetec już teraz spełniałby normy emisji zanieczyszceń Euro VI, które będą obowiązywać wszystkie nowo rejestrowane samochody na terenie Europy od września 2015 r.

Studyjna jeszcze wersja nowej C klasy generować będzie moc 170 KM, wysoki moment obrotowy wynoszący 400 Nm i średnie spalanie na poziomie zaledwie 5,5 l/100 km. Niskie zużycie paliwa to nie jedyne korzyści z technologii Bluetec, to także niższa emisja dwutlenku węgla, tlenków azotu, cząstek stałych. I co najważniejsze, przy zachowaniu osiągów i właściwości jezdnych na niezmienionym poziomie.

Technologia Bluetec po raz pierwszy w seryjnej produkcji pojawiła się wraz z nową E klasą, która na rynku amerykańskim dostępna jest w sprzedaży od października zeszłego roku. Jednak wciąż trwają prace, by tą technologię przystosować także i do innych rynków. W Europie pierwsza E klasa w technologii Bluetec powinna pojawić się już w 2008 r. Również i inne modele niemieckiej marki ze Stuttgartu z sześciocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi mają w niedalekiej przyszłości być oferowane z tą innowacyjną technologią. W pierwszej kolejności będą to zapewne klasy R, M oraz GL, które w USA pojawią się już być może w przyszłym roku.

Zobacz więcej o modelu Mercedes klasa C

Czytaj także:
Klasa C od 130.500 zł (2007-01-25)

Nowa Klasa C pokazana (2007-01-19)

Potężny i ekologiczny diesel Mercedesa (2007-01-04)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.