Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekonom(log)iczna C klasa

Ekonom(log)iczna C klasa

Wraz ze światową premierą nowego Mercedesa klasy C w Genewie będzie można zobaczyć studyjny model Vision C 220 Bluetec, który należałby do najbardziej oszczędnych i przyjaznych środowisku aut w swojej klasie.

Ekonom(log)iczna C klasa

Po raz pierwszy technologia Bluetec została zastosowana w czterocylindrowej jednostce wysokoprężnej. Dzięki zastosowaniu tych rewolucyjnych rozwiązań, Vision C 220 Bluetec już teraz spełniałby normy emisji zanieczyszceń Euro VI, które będą obowiązywać wszystkie nowo rejestrowane samochody na terenie Europy od września 2015 r.

Studyjna jeszcze wersja nowej C klasy generować będzie moc 170 KM, wysoki moment obrotowy wynoszący 400 Nm i średnie spalanie na poziomie zaledwie 5,5 l/100 km. Niskie zużycie paliwa to nie jedyne korzyści z technologii Bluetec, to także niższa emisja dwutlenku węgla, tlenków azotu, cząstek stałych. I co najważniejsze, przy zachowaniu osiągów i właściwości jezdnych na niezmienionym poziomie.

Technologia Bluetec po raz pierwszy w seryjnej produkcji pojawiła się wraz z nową E klasą, która na rynku amerykańskim dostępna jest w sprzedaży od października zeszłego roku. Jednak wciąż trwają prace, by tą technologię przystosować także i do innych rynków. W Europie pierwsza E klasa w technologii Bluetec powinna pojawić się już w 2008 r. Również i inne modele niemieckiej marki ze Stuttgartu z sześciocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi mają w niedalekiej przyszłości być oferowane z tą innowacyjną technologią. W pierwszej kolejności będą to zapewne klasy R, M oraz GL, które w USA pojawią się już być może w przyszłym roku.

Zobacz więcej o modelu Mercedes klasa C

Czytaj także:
Klasa C od 130.500 zł (2007-01-25)

Nowa Klasa C pokazana (2007-01-19)

Potężny i ekologiczny diesel Mercedesa (2007-01-04)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj