mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ekskluzywny sportowiec wkracza do salonów

Ekskluzywny sportowiec wkracza do salonów

Poznaliśmy go podczas tegorocznej wystawy w Genewie. Lada dzień będzie można go zamawiać w salonach sprzedaży. Mowa tu o przygotowanym przez sportowy oddział Citroena modelu DS3 w wersji Racing.

Ekskluzywny sportowiec wkracza do salonów
Wersja Racing stworzona została na bazie najwyższego poziomu wykończenia Citroena DS3 (Sport Chic). Wyróżniają ją atrybuty typowe dla samochodów rajdowych, takie jak elementy z włókna węglowego i specyficzne wyposażenie zaczerpnięte ze świata sportów samochodowych. Zmodyfikowany przez ekipę Citroen Racing silnik o pojemności 1,6 l rozwija moc 202 KM, co pozwala na uzyskanie wyniku 26,5 sekundy na odcinku 1000 m. Pierwsze egzemplarze trafią w ręce klientów pod koniec bieżącego roku.

Stylistycznie DS3 Racing, mierzący 3,96 m długości, będzie się wyróżniał m.in. podwójną chromowaną końcówką układu wydechowego, zastosowaniem włókna węglowego w wielu elementach nadwozia, półsztywną listwą zderzaka przedniego, poszerzonymi nadkolami i progami oraz dyfuzorem. Dodatkowo jego charakterystycznym wyróżnikiem powinny być 18-calowe felgi o oryginalnym designie oraz motywy stylistyczne na dachu auta, który może być w kolorze pomarańczowym bądź szarym.

Niewielkie modyfikacje, w stosunku do cywilnej wersji DS3, zaszły także w kabinie wersji Racing. Pojawiły się więc wstawki w kolorze karoserii i z włókna węglowego na desce rozdzielczej czy kierownicy.

Najistotniejszym elementem, który świadczyć ma o sportowych genach najnowszej wersji DS3, będzie oczywiście jednostka napędowa. Zmodyfikowany silnik THP 150 o pojemności 1,6 litra ma zwiększoną do 202 KM moc. Wyższy jest również jego maksymalny moment obrotowy, który zwiększony został z 240 Nm do 275 Nm.

Sporo zmian zaszło również w podwoziu oraz układzie jezdnym. Konstruktorzy dość wyraźnie zmienili zawieszenie - amortyzatorom nadano sportowe parametry, poszerzono o 30 mm rozstaw kół z przodu i z tyłu, a prześwit zmniejszono o 15 mm. Jeszcze bardziej precyzyjny stał się także układ kierowniczy, który dostosowano do sportowego temperamentu samochodu. Układ hamulcowy, obejmujący z przodu 4-tłoczkowe zaciski i specyficzne tarcze, sparametryzowany został według standardów rajdowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen DS3 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen DS3

Podobne wiadomości:

DS3 WRC – premiera za tydzień

auto motor i sport 0000-00-00

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~Witosz 2010-08-23

On jest taki ekskluzywny, jak ja jestem ksiądz ;) Ładny, fajny, sportowy Citroen. Nic więcej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.