mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elastyczność i wszechstronność w Zafirze Tourer

Elastyczność i wszechstronność w Zafirze Tourer

Stając przed decyzją zakupu samochodu często, jeśli nie zawsze, musimy iść na ustępstwa. Wybieramy, czy zakupić auto pojemne, ale mniej komfortowe, czy może zdecydować się na auto komfortowe, ale mające ograniczoną pojemność użytkową. Opel rozwiązuje w tej kwestii nasze bolączki przedstawiając Zafirę Tourer.

Elastyczność i wszechstronność w Zafirze Tourer

To czym Opel chwali się najbardziej to o jeszcze mocniej rozwinięty system Flex7. Trzeci rząd foteli można złożyć do poziomu podłogi bagażnika. Nad drugim rządem siedzeń intensywnie pracowali inżynierowie Opla i teraz zamiast kanapy znajdują się tam trzy oddzielne fotele. Można je przesuwać wzdłuż o 210 mm (100 mm do przodu i 110 mm do tyłu). Siedzenia te można konfigurować niezależnie od siebie i złożyć tworząc równą przestrzeń bagażową. Oparcia foteli można odchylać w czterech różnych położeniach. Wszystkie operacje ułatwiają łatwo dostępne uchwyty, w różnych kolorach. Czerwony służy do składania foteli, czarny zaś do wyprostowania siedzeń do pozycji pionowej. Jednym przyciskiem możemy sprawić, że drugi rząd siedzeń przekształci się w dwa fotele dając większa przestrzeń dla pasażerów. System składania i obracania foteli zmienia środkowy fotel w wygodne podłokietniki dla pasażerów. Technologia ta jest tak unikatowa w segmencie, że Opel złożył wniosek o jej opatentowanie.Przednie siedzenia wyposażone w aktywne zagłówki można również konfigurować na kilka sposobów. Oba fotele można przesuwać w tył o 180 mm. Kierowca ma możliwość regulacji wysokość swojego siedziska o 65 mm. Ergonomiczne siedzenia przednie są dostępne jako opcja z regulacją nachylenia, regulacją odcinka lędźwiowego i z możliwością rozkładania. Niezależne niemieckie stowarzyszenie lekarzy i ekspertów w dziedzinie ortopedii(Aktion Gesunder Rücken e.V) przyznało certyfikat oplowskim fotelom.

Zafira Turer w standardowym wyposażeniu w wersji Cosmo i jako opcja w wersji Enjoy posiada konsolę środkową FlexRail. System schowków jest podzielony na trzypoziomowe segmenty. Dwie szyny zainstalowane wzdłuż przednich foteli wykonane z aluminium pozwalają na przesuwanie po nich segmentów FlexRail. Duży podłokietnik, w którym możemy znaleźć dwa schowki znajduje się na górnej szynie. Poziom niżej znajdziemy schowek z dwoma pojemnikami na napoje. Na poziomie najniższym znajdziemy schowek na rzeczy osobiste. Wszystkie elementy systemu FlexRail można zdemontować w celu np. ich wyczyszczenia. Na pokładzie Zafiry Turer znajdziemy w sumie ponad 30 schowków. Bagażnik w tym modelu ma 710l pojemności a maksymalna przestrzeń bagażowa może wynieść 1 860l.


Przewożenie rowerów ułatwi system FlexFix drugiej generacji. Obecnie dwa rowery mogą ważyć po 30kg. We wcześniejszej wersji mogły ważyć o 10kg mniej. Nowością jest dostępna jako opcja złączka, która pozwala przewieść dwa dodatkowe rowery po 20 kg każdy. System FlexFix może transportować ciężar o masie 100kg. Transporter z rowerami można teraz przechylić tak aby otworzyć pokrywę bagażnika. Zafira Turer otrzymała panoramiczną szybę z dopasowanym do niej oknem dachowym, który sięga od szyby przedniej do tylnej części pojazdu. Przeszklone powierzchnie wyposażone są w specjalną folię pochłaniającą ciepło, a żaluzje Power Shade blokują promienie słoneczne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~sskkss 2011-10-06

a cena ile? tyle co za bentleya i rollsa??

~mamamija 2011-10-06

nożesz kurcze, wypas większy niż w bentleyach czy rollsach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando